ANTALYA HABERLERİ

Antalya’da Çocuklarda Suç Oranının Düşürülmesi Projesi

IHA
02.09.2015 - 17:28Son Güncelleme :

çogep kapsamında muratpaşa ilçe emniyet müdürlüğünce düzenlenen muratpaşa'nın gülen yüzleri projesi'nin kapanış töreni düzenlendi. muratpaşa ilçe emniyet müdürü sinan demir, gülen yüzler gördüğü için mutlu olduğunu söyledi.

IHA

Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünce hazırlanan ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğünce yürütülen Muratpaşa’nın Gülen Yüzleri Projesi’nin kapanış programı gerçekleştirildi.
Park Antalya Spor Tesisleri’nde gerçekleştirilen ÇOGEP’in kapanışına Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir, toplum destekli polisler, proje kapsamında eğitim gören 53 çocuk ve aileleri katıldı.
“53 ÇOCUĞA SPOR EĞİTİMİ VERİLDİ”
Proje kapsamında halk arasında Zeytinköy olarak tabir edilen Yeşildere, Gebizli ve Doğuyaka Mahalleleri’nden oluşan bölgede bulunan okullarda Rehberlik ve Psikolojik Danışman Öğretmenleri aracılığı ile belirlenen 09-16 yaş grubundan 53 çocuğa 3 ay boyunca süreli spor eğitim kursları düzenlendi. Kurslar Antalya merkezde bulunan Park Antalya Spor Tesisleri’nde çocuklara 10 uzman eğitmen tarafından haftada 3 gün, günde 2’şer saat olmak üzere futbol, basketbol ve voleybol branşlarında eğitimler verildi.
“RİSK ALTINDAKİ ÇOCUKLARIN SPOR ALIŞKANLIĞI KAZANMASI AMAÇLANDI”
Proje kapsamında amaçlanan, risk altında bulunan ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki 09-16 yaş grubu çocukların sportif faaliyetler, sosyal ve kültürel etkinlikler ile sportif yeteneklerinin tespit edilmesi, çocuklara spor alışkanlığı kazandırılması ve topluma faydalı bireyler olmaları, Proje hedef kitle olarak risk altında bulunan, suça meyilli dezavantajlı çocukların sportif ve kültürel etkinlikler ile bedensel, ruhsal ve kültürel gelişimlerini destekleyerek topluma faydalı bireyler olarak yetişmeleri amaçlandı.
Maddi problemlerden dolayı spor yapamayan yetenekli çocukların güvenilir ortamlarda spor yapmaları sağlandı. Sportif faaliyetlerin dışında, çocuklarla serbest zamanlarında geziler, bilgilendirici ve bilinçlendirici aktiviteler gerçekleştirildi. Bu sayede çocukların kendilerini ifade edebilme yetenekleri ve sorumluluk duygularının geliştirilmesi hedeflendi.
İLÇE EMNİYET MÜDÜRÜ DEMİR: GÜLEN YÜZLER GÖRDÜĞÜM İÇİN MUTLUYUM
Kapanış programında konuşan Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürü Sinan Demir, proje sonunda gülen yüzler gördüğü için mutlu olduğunu söyledi. İlçe Emniyet Müdürü Demir, “Bundan yaklaşık 2.5 ay önce yine burada bir toplantı yapmıştık. O zaman yine ailelerimiz ve gençlerimiz vardı. Amacımız yaz tatili döneminde hem gençlerimize spor yaptırmak hem de sosyal faaliyetlerde bulunmalarını sağlamaktı. İlçe emniyet müdürlüğümüz olarak amacımız ilimizin gelişmekte olan bölgesinde gençlerimize hizmet vermektir. Artık projemizin sonuna yaklaştık. Bu projeye gerçekten gönülden destek veren ilçe eğitim müdürlüğümüze çok teşekkür ediyorum. Yeşildere bölgemizde, Gebiz’de, Doğuyaka’da oturan ve projeye sıcak demeden, yağmur demeden gelen gençler, çocukların spor yapmasını izleyen ve onları bekleyen ailelere de çok teşekkür ediyorum. Fedakarca hafta içi ve dışı, mesai saatleri içinde ve ya dışında buraya gelerek istek ve taleplerini takip eden, projenin sağlıklı yürümesine katkı sağlayan, beraber görev yaptığımız meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. 2.5 ay sonunda gerçekten de gülen yüzler gördüğüm için mutluyum. Teşkilatta çok gülmediğim söylenir ama çocukları güldürmek için elimizden geleni yapıyoruz. Bende gülüyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya’da Çocuklarda Suç Oranının Düşürülmesi Projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 17 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya’da Çocuklarda Suç Oranının Düşürülmesi Projesi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:31
  • Guneş
   07:06
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:54
  • Akşam
   18:18
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı