ANTALYA HABERLERİ

Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi kurtarma tatbikatı yaptı

AA / Bekir Bektaş
27.02.2016 - 13:31Son Güncelleme :
AA / Bekir Bektaş

ANTALYA (AA) - Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi ekipleri Karaalioğlu Parkı'ndaki falezlerde yaralı kurtarma tatbikatı gerçekleştirdi.

İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından 19 ilçedeki 42 istasyonda görev yapan personele, olası yangın ve kazalarda kayıpların minimuma indirilmesi amacıyla eğitim düzenlendi. Müdahale, kurtarma ve yüksekte çalışma konularında teorik ve uygulamalı dersler verilen eğitim kapsamında, Karaalioğlu Parkı'ndaki falezlerde de yaralı kurtarma tatbikatı yapıldı.

Senaryo gereği, falezlerden kayalıklara düşen bir kişiyi kurtaran itfaiye ekipleri, boyunluk takarak yaralıyı sedyeye koydu ve kurulan ipli sistemle yaralıyı yakındaki güvenli bölgeye taşıyarak bulunduğu yerden kurtardı.

İtfaiye Daire Başkanı Ahmet Kısa, yaptığı açıklamada, falezlerde bu tür düşme ve intihar girişimleriyle sık karşılaştıklarını belirterek, "Hayat kurtarmayla ilgili her olaya canla başla müdahale ediyoruz. Personelimizin böyle olaylara hızlı ve güvenilir şekilde müdahale edip, operasyonu en iyi şekilde gerçekleştirmeleri için eğitimlere büyük önem veriyoruz" dedi.

Kısa, vatandaşları falezlere çok yaklaşmamaları ve manzara seyrederken dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi kurtarma tatbikatı yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2016 tarihinde saat 13 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya Büyükşehir Belediye İtfaiyesi kurtarma tatbikatı yaptı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı