« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya BB, Antalyaspor'a devredildi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü ile Antalyaspor arasında uzun süredir devam eden görüşmelerin sonuçlandığı, Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı'nın Antalyaspor'a devredildiği bildirildi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Antalya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Hasan Gürsel Karabayır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Basketbol takımını Antalyaspor kabul etti. Takımın halen oyunculara, vergi dairesi ve SGK'ye bir önceki dönemden kalan 2 milyon lira borcu var. Mustafa Akaydın yönetimi, takımı eski yönetimden bu borçla devralmıştı. O borçları kapatacağız ve takımı teslim edeceğiz” dedi.

Antalyaspor'un 1 milyon 200 bin lira yayın hakkı ve İddaa gelirleri olduğunu hatırlatan Karabayır, Antalyaspor'un forma sponsoru da bularak gelir kaynaklarını artıracağına işaret etti.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın halen ABD'de olduğunu bildiren Hasan Gürsel Karabayır, anlaşmaya son noktanın Akaydın'ın dönüşünden sonra konulacağını belirterek, “İstediğimiz oldu, takımın önü açıldı. Mutluyuz” diye konuştu.
Karabayır, maddi olanaksızlıklar nedeniyle bugüne kadar yeterince ilgi gösterilmediğinin altını çizdiği Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'na bundan böyle daha geniş bütçe ayrılacağını ve kulüp yönetiminden, kendisi dahil 3 yöneticinin takımla doğrudan ilgileneceğini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz