ANTALYA HABERLERİ

Antalya Barosu’ndan Yüksek İstişare Konseyi Açıklaması

IHA
30.09.2015 - 11:22 Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Antalya Barosu, Antalya Valiliği himayesinde oluşturulan Yüksek İstişare Konseyi’nin başkanlığına işadamı Muharrem Koç’un getirilmesini eleştirdi ve konseye ancak Vali ya da bir Vali Yardımcısının başkanlık etmemesi durumunda katkı verebileceklerini duyurdu.
Antalya Barosu Başkanı Av. Alper Tunga Bacanlı imzasıyla yapılan açıklamada Antalya Barosu Başkanlığı’na gönderilen davet yazısı değerlendirildi. Kendilerine yapılan davet ile Antalya Valiliği himayelerinde Yüksek İstişare Konseyi’nin hayata geçirildiğini hatırlatan Bacanlı , Antalya’nın küresel vizyonuna ışık tutacak, sosyo-ekonomik sorunlarını, çözüm önerilerini, büyük yatırım projelerini ele alacak, sosyal dayanışmanın gelişmesine katkıda bulunacak, yerel yönetimler ve STK’lar arasında koordinasyonu güçlendirecek bir fikir üretim birimi kurulduğu belirtilerek, 7 Ekim günü yapılacak konsey toplantısına katılım hususunun rica edildiğini kaydetti.
KONSEY BAŞKANI İTİRAZI
Aynı yazıda Konsey başkanlığını iş adamı Muharrem Koç’un 2 yıl süreyle yürütmesinin kararlaştırıldığının bildirildiğini hatırlatan Bacanlı, Antalya Valiliği’nden gelen davet metnine yazılı olarak cevap verdi. Bacanlı, yazısında Yüksek Kurul’un başına, hiçbir kurum ile istişare edilmeden, bir iş adamının getirilmesini doğru bulmadıklarını açıkladı. Baro Başkanı Bacanlı, Bu amaçla kurulan bir konseye Antalya Barosu olarak ancak Antalya Valisi yahut görevlendireceği bir vali yardımcısının başkanlık etmesi halinde katılacaklarını bildirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya Barosu’ndan Yüksek İstişare Konseyi Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Eylül 2015 tarihinde saat 11 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya Barosu’ndan Yüksek İstişare Konseyi Açıklaması haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  13:17
 • İkindi
  16:23
 • Akşam
  18:53
 • Yatsı
  20:07
Sayfa Başı