ANTALYA HABERLERİ

Antalya Barosu’ndan Terör Saldırıları İle İlgili Açıklama

IHA
22.07.2015 - 12:23Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANTALYA

IHA

Antalya Barosu Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, medeniyetler beşiği Anadolu’da ölümün kol gezdiği, insanlığın doğduğu kadim toprakların, insanların ve belki de insanlığın ölümüne tanıklık ettiği belirtildi.
Antalya Barosu Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada "Acımız derin" denilirken, Deyhanlı, Niğde, Musul Konsolosluğu, Süleyman Şah Türbesi, Adana, Mersin, Diyarbakır ve en son Suruç’ta insanları katleden barbar katil sürülerinin yine işbaşında olduğuna dikkat çekildi. Açıklamada, "Barış sürecinde silah bıraktığı propagandası yapılan PKK’lı teröristler, daha dün Adıyaman’da cinayetlerine bir yenisini daha ekledi; Jandarma Uzman Onbaşı Müsellim Ünal’ı şehit ettiler, ocağına ateş düşürdüler" sözlerine yer verildi.
Yaşananları yakından izledikleri ve gözlemledikleri bildirilen açıklamada şöyle denildi:
"A.İ.H.M. kararlarına göre, Devletin en temel yükümlülüklerinden, varlık nedenlerinden biri, yurttaşlarının yaşam haklarını güvence altına almaktır. Basiretsiz idareciler elinde ülkemizin bugün geldiği yer, kevgire dönmüş sınırlar, Orta Doğu ateşinin yaktığı Reyhanlı, Niğde, Adana, Mersin, Diyarbakır ve Suruç’tur. Giren çıkanın belli olmadığı ülkemizde 30 yıldır görülmeyen hastalıklar hortlamıştır. Çocuklarımızın sağlığı, yarını tehdit altındadır. Güncel ve günlük çıkarlar uğruna, şiddete ve teröre karşı çıkmayan, terör örgütleriyle dirsek teması kuran, sınırlarını koruyamayan; işlenen suçları, bağımsız ve tarafsız kişilerce yürütülen, kamunun denetimine açık, etkin bir soruşturmayla yargı önüne çıkaramayan bir anlayış ve yapının yarını yoktur. İnsanlığa karşı işlenen suçların sorumluları yargılanmaktan asla kaçamazlar. Siyaset ve savaş tüccarlarına karşı ’Yurtta Barış; Dünyada Barış’ diyor, katledilen yurttaşlarımıza ve şehidimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Antalya Barosu’ndan Terör Saldırıları İle İlgili Açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Antalya Barosu’ndan Terör Saldırıları İle İlgili Açıklama haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:55
  • Akşam
   18:19
  • Yatsı
   19:43
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı