« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya B.B. hazırlıklara başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Basketbol Takımı Baş Antrenörü Altar Tunçkol, öncelikli hedeflerinin Türkiye Kupası'nda başarılı olup, lige yüksek moralle başlamak olduğunu söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Beko Basketbol Ligi takımlarından Antalya Büyükşehir Belediyespor, Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirdiği ilk antrenman ile yeni sezon hazırlıklarına başladı. Antrenmanda oyuncular, kültür-fizik, ısınma ve topla çalışmanın ardından halter salonunda ağırlık çalıştı. Antrenmana yerli transferler katılırken, yeni transfer edilen ABD'li 4 basketbolcunun iki hafta sonra takıma katılacağı bildirildi.

Baş Antrenör Altar Tunçkol, antrenman temposunun, gelecek haftalarda artarak devam edeceğini bildirdi. Tunçkol, bu yıl takımda yer alan 12 oyuncunun da yeni olduğunu vurguladı.

Tunçkol, ABD'li oyuncuların da 20 Ağustos'a kadar, Serkan İnan'ın ise Eylül ayı başında takıma katılacağını belirtti.

Türkiye Kupası'nda başarılı olup lige yüksek moralle başlamak istediklerin dile getiren Tunçkol, şunları kaydetti: “Yeni sezonda iyi oynayarak play-off'a girmeyi hesaplıyoruz. Ama öncelikli hedefimiz Türkiye Kupası'nda başarılı olup, lige yüksek moralle başlamak. 12 yeni oyuncumuz var ve takımda uyumu sağlamak için çalışacağız. Bu yıl play-off'a girmek kolay değil çünkü rakiplerimiz mevcut kadrolarına takviyeler yaptı. Mesela Kepez, mevcut kadrosunu korudu ve üstüne takviye yaptı. Bu yıl Kepez'le rollerimiz biraz değişti.”


Bunları da Beğenebilirsiniz