« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antalya B.B: 71 F.Bahçe Ülker: 78

Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker, Antalya Büyükşehir Belediyespor'u 78-71 yendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmanın ilk periyodunda iki takım da sayı bulmakta güçlük çekerken, ilk 2 dakikada iki takım da sayı kaydetmeyi başaramadı. Daha sonra Fenerbahçe Ülker, Ömer Aşık, Mrsic ve Kinsley ile sayı bulurken, Antalya Büyükşehir Belediyespor Femerling ve Thompson ile karşılık verdi. İlk periyot, Fenerbahçe Ülker'in 16-13 üstünlüğüyle sona erdi.

İlk periyotta Fenerbahçe Ülkerli Ömer Aşık, bir pozisyon sonrasında sakatlanması üzerine hastaneye kaldırıldı. Ömer Aşık'ın köprücük kemiğinin kırıldığı ifade edildi.

İkinci periyotta etkili oynayan Fenerbahçe Ülker, Emir Pledzic ve Kinsley'in sayılarıyla rakibine üstünlük sağladı. Antalya Büyükşehir Belediyespor ise Thompson, Femerling ve Jackson ile sayılar bulmasına rağmen, hücumda çok top kaybetti ve ilk yarıyı Fenerbahçe Ülker 34-29 önde tamamladı.

Karşılaşmanın ikinci yarısı büyük çekişme içerisinde geçti. Fenerbahçe Ülker'in Ömer Onan, Pledzic ve Semih ile bulduğu sayılara, Antalya Büyükşehir Belediyespor Umut Yenice ve Thompson ile cevap verdi. Antalya Büyükşehir Belediyespor, bir ara farkı bir sayıya kadar indirmeyi başardı (42-43). Ancak oyunun kontrolünü bırakmayan Fenerbahçe Ülker, son periyoda 50-46 önde girdi.

Son periyotta etkili bir mücadele sergileyen Fenerbahçe Ülker, Mrsic, Serhat ve Pledzic'in sayılarıyla aradaki farkı korumayı başardı. Antalya Büyükşehir Belediyespor, Thompson ve Jackson ile sayılar bularak rakibini yakalamaya çalışsa da Fenerbahçe Ülker mücadeleyi 78-71 kazandı.

Maç sonunda Fenerbahçeli bazı taraftarlar arasında gerginlik yaşanırken olaylara polis ekipleri müdahale etti.

Salon: Atatürk
Hakemler: Recep Ankaralı, Zafer Yılmaz, Uğur Özen
Antalya Büyükşehir Belediyespor: Brian Greene 8, Hakan 4, Aaron Jackson 14, Patrick Femerling 10, Umut 15, D.J. Thompson 15, Serkan 3, Caner, Oktay 2
Fenerbahçe Ülker: Mrsic 17, Oğuz 8, Trence Kinsley 6, Ömer Aşık  4, Serhat 5, Ömer Onan 6, Rasim 3, Semih 6, Emir Pledzic 23
1. Periyot: 13-16
Devre: 29-34 (Fenerbahçe Ülker lehine)
3. Periyot: 46-50
5 faulle çıkanlar: 39.34 Serhat (Fenerbahçe Ülker)


Bunları da Beğenebilirsiniz