Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antakya Belediye'de büyük başarı

Sezonun başlamasına 15 gün kala kurulan Antakya Belediyespor Kadın Basketbol takımı, zorlu mücadelenin ardından Birinci Lig'e yükselmenin sevincini yaşıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Antakya Belediyespor Antrenörü Mustafa Secerlioğlu, yaptığı açıklamada, başarıda ekip çalışmasının büyük önemi olduğunu belirterek, herkesin özveriyle görevini yaptığını, bunun semeresinin alındığını, tüm yorgunlukların unutulduğunu söyledi.

Geçen yıl ligin başlamasına iki hafta kala kurulan Antakya Belediyespor Kadın Basketbol Takımı'nın Birinci Lig'e yükselmesinin azim ve inanç sayesinde olduğunu dile getiren Secerlioğlu, şunları anlattı:

“Çankaya Üniversitesi Arı Koleji ile sözleşmem sürerken, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş'tan bir telefon aldım. Başkan Savaş, telefonda bana 'Antakya'ya vefa borcun var. Kulübü kuruyoruz. Ekibini oluştur, 15 gün sonra maçlar başlıyor. Federasyona 5 bin lira katılım ücretini yatırıyorum. Gerekli desteği sağlayacağım. Yeter ki takımı Birinci Lig'e çıkar' dedi. Düşündüm, taşındım. Memleket sevgisi ağır bastı ve Çankaya Üniversitesi yöneticilerinin anlayışlı davranmasıyla sözleşmemi feshederek hemen kolları sıvadım. Lisansları çıkardık.

Formalarımız bile maç sabahı geldi. Birbirini yeteri kadar tanımayan değişik kulüplerden oyuncularla lige başladık. Aslı, Şirin, Sercan, Esra ve Derya'nın ardından aramıza Bodrum Belediyespor'dan Pelin ve Ceylan katıldı. Maçlar başladıktan sonra uzun oyuncu eksikliğini ABD'li Rashidat Odun Sadık ile giderdik. Ligde 18 maçta 14 galibiyet, 4 yenilgi alarak play-off grubuna yükseldik.”

Play-off grubunda Dörtyol Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor'u elediklerini anımsatan Secerlioğlu, “Çorum ve Yozgat'ta düzenlenen dörtlü finalde, bizim takımın yanı sıra Ankara TED Koleji, Edremit Belediyespor, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) ile karşılaştık. Ankara TED Koleji'nin ardından Birinci Lig'e yükselen takım olduk. Ligler başlamadan 15 gün önce kurduğumuz ve 10 kahraman sporcunun özverisiyle takımı Birinci Lig'e çıkarmanın gurur ve onurunu yaşıyoruz” dedi.

YENİ SEZON HAZIRLIKLARI

Çok küçük bir bütçeyle Birinci Lig'e yükseldiklerini ve yeni sezonun hazırlıklarına şimdiden başladıklarını belirten Secerlioğlu, şunları kaydetti:

“Bir futbolcunun transfer ücreti kadar bir bütçeyle zoru başararak Birinci Lig'e yükselmeyi başardık. Başkan Lütfü Savaş'ın Hatayspor futbol takımının başarısız olması nedeniyle yaşadığı burukluğu biz telafi ettik. Rakiplerimizin bütçesi bizden en az 4-5 kat daha fazlaydı. Birinci Lig'de mevcut kadroda bize yararlı olacakların yanı sıra 4 yabancı oyuncuyla takımı güçlendireceğiz. Yabancı seçiminde akılcı davranacağız. Türkiye liglerini tanıyan ve uyum sorunu yaşamayacak yabancılar üzerinde duracağız. Kadınlar basketbolda marka olan Fenerbahçe, BOTAŞ ve Galatasaray gibi takımların Hatay'a gelmesi ekonomiyi canlandıracak ve kentin tanıtımına katkı sağlayacak. Birinci Lig'de kalıcı ve başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız.”

Belediye Başkanı Savaş'ın kente yeni bir spor salonu kazandırmak için girişimlerde bulunduğunu da bildiren Secerlioğlu, “Birinci Lig'de play-off grubuna kalmanın yanı sıra altyapı ve tesisleşmeye ağırlık vereceğiz. Milli takımlara kentimizden yetenekli gençleri kazandıracağız” diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz