ANTALYA HABERLERİ

ANSİAD'ın yeni başkanı Sadi Kan oldu

DHA
13.01.2018 - 15:24Son Güncelleme :
DHA

 

Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA) - ANTALYA iş dünyasının önde gelen sivil toplum örgütlerinden Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği'nin (ANSİAD) genel kurulda Sadi Kan yeni başkan seçildi.

ANSİAD'ın tüzüğüne göre 3 yılda bir yapılması gereken olağan genel kurulu, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ile Batı Akdeniz Sanayici ve İş Dünyası Federasyonu'nun (BAKSİFED) genel kurul süreçlerine uyum sağlanması için bir yıl erkene alındı. Akra Hotel'de basına kapalı olarak gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulda, bugüne kadar tek listeyle seçime gidilen ANSİAD'ın temayül ve geleneklerine aykırı olarak ilk defa iki aday yarıştı. ANSİAD'ın yönetim kurulunda görev yapan Sadi Kan ve Hatice Öz'ün aday olduğu seçimlerde Sadi Kan 71 oy alırken, rakibi Hatice Öz ise 47 oyda kaldı. Seçimlerde 1 oy geçersiz, 1 oy da boş çıktı.

ANSİAD'ın yeni başkanı Sadi Kan, ANSİAD kültürünün temelinin sevgiye dayandığını belirterek, şunları söyledi:

"Sevgi, saygı, dayanışma kurumları ayakta tutan güçtür. ANSİAD'ın bu kültürünün oluşumu 28 yıllık bir tarihsel sürecin sonucudur. Kültürümüzü oluşturan değerler ve geleneklerimiz bizi güçlü kılan en belirgin özelliğimizdir. Bugün ANSİAD'ın geldiği noktada, yaptığı hizmetlerle ANSİAD'ın değerlerini koruması gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Yeni yönetim kurulu üyelerimiz arasındaki dostluğu sürdürecek, daha da pekiştirecek ve yeni üyelere de aktaracaktır. ANSİAD hiçbir zaman başkandan ve yönetim kurulundan ibaret bir dernek olmamıştır. Her üyesi ayrı bir değer taşır. Bir fikir öncüsüdür, proje lideridir. Bize düşen sadece koordinasyonu sağlamak, iletişimi güçlendirmektir. ANSİAD'ın toplumdaki itibarını korumak ve artırmak yönetimimizin temel ilkesidir. Bu anlayışla hizmetlerimize devam edeceğiz" dedi.

YENİ YÖNETİM KURULU

Seçim sonucunda Sadi Kan başkanlığındaki ANSİAD'ın yeni yönetim kurulu Tülin Özkan, Rana Demirer, Ali Bal, Akın Akay Akıncı, İlhan Karakaya, Necdet Alkandemir, Sarper Dermut, Ercan Özbek'ten oluşurken,

haysiyet divanı üyeliklerine ise Hilmi Ünsal, Mehmet Hacıarifoğlu, H.Ergin Civan, Ali Eroğlu ve Abdullah Erdoğan seçildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde ANSİAD'ın yeni başkanı Sadi Kan oldu haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Kasım 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:12
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı