« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anonsun arkasında Yıldırım var

Fenerbahçe'nin ve Futbol Federasyonu'nun eski yöneticilerinden Tahir Kıran, sarı-lacivertli takımın kaybettiği şampiyonlukta tek suçlunun Başkan Aziz Yıldırım olduğunu söyledi.

Alican YAYCILI
SON GÜNCELLEME

Hurriyet.com.tr'ye yaptığı açıklamalarda Aziz Yıldırım'ın artık Fenerbahçe'yi bırakmasını ve gündem değiştirmemesini söyleyen Kıran, "Yıldırım herkesi Fenerbahçe'ye düşman etti" dedi.

İşte Tahir Kıran'ın öfke dolu açıklamaları: 

"TÜRK FUTBOLUNDAN ELİNİ ETEĞİNİ ÇEKSİN" 

Ben kaybedilen şampiyonlukta tek faturayı Aziz Yıldırım'a kesiyorum. Başka kimsenin suçu yok. Ne Daum'un ne de oyuncuların. Tek sorumlu başkandır. Kamera karşısına çıkıyorsun 3 yıl arka arkaya şampiyonluk sözü veriyorsun, sonra da geliyorsun son maçta 1 Mehmet Topuz bile etmeyen takıma şampiyonlu kaptırıyorsun. Artık Aziz Yıldırım'ın, Fenerbahçe'den ve Türk futbolundan elini eteğini çekmesi lazım. Mehmet Ali Aydınlar kulübün başına gelsin. Eminim o daha faydalı olacaktır. Böyle anonslarla falan gündem değiştirmeye gerek yok. Zaten Allah'ta istemiyor senin Fenerbahçe'nin başında kalmanı. Maç boyu 30 pozisyona girip bir gol atıyorsun. Trabzonspor'da 2 pozisyona girip 1 gol atıyor. Bırak artık bu takımın yakasını. Herkesi Fenerbahçe'ye düşman ettin.

"AZİZ YILDIRIM'DAN HABERSİZ ORADA KUŞ UÇMAZ" 

Kıran yaşanan anons skandalı ile ilgili olarak da "O statda Aziz Yıldırım'dan habersiz kuş uçmaz. O anonsu yapan arkadaş da radyodan veya başka bir yerden yanlış bilgi aldı ve bir an önce söylemek istedi. Artık amacı neydi bilemiyorum. Oyuncuları gaza getirmek mi?  Yoksa Trabzonspor'un moralini bozmak mı anlamadım. Ben federasyondayken Denizli faciası yaşanmıştı, o zaman fatura bize kesilmişti. Maç 16 dakika uzatıldı diye. Şimdi de maç 4 dakika uzatıldı ama Fenerbahçe istediğini yine alamadı. Bırak artık başkalarının üstüne basmayı. Ben 1 senedir konuşmuyordum. Hatta Aziz Yıldırım başkan olduğu günden beri onu destekledim ama artık yeter.

Ancak şu unutulmasın ki Aziz Yıldırım yine istifa etmeyecek. Bizans oyunları yaparak, başkalarını kafasını uçuracak ve o koltukta kalacak. Artık bıraksın gitsin, onun yerine yepyeni taze bir yönetim gelsin...


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler