Ege Haberleri

  Anneyle kızını kamera yakaladı

  Taylan YILDIRIM , (DHA)
  13.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kemeraltı Çarşısı’ndaki bir dükkanda, çalışanları takı alma bahanesiyle oyalayıp altın zincirleri çalan G.D. ile kızı Ö.D., güvenlik kameralarınca görüntülenince yakalandı.

  ANAFARTALAR Caddesi’nde geçen 30 Aralık’ta Ömer Ersoy’un kuyumcu dükkanına gelen iki kadın alış veriş bahanesiyle çalışanları oyaladıktan sonra 2 bin 500 TL değerindeki altın zinciri çaldı.
  Çalışanların ihbarı üzerine harekete geçen polis, güvenlik kamerası görüntülerinden zanlıları ve altın zinciri çalma anlarını belirledi. Görüntülerden zanlılardan birisinin 43 yaşındaki G.D. olduğu ortaya çıktı. Takibe alınan G.D. evinde yakalandı. Suç ortağının da kızı olduğu ortaya çıkınca evdeki 19 yaşındaki Ö.D. de gözaltına alındı. Yankesecilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği’ne götürülen zanlılardan anne G.D.’nin 23 hırsızlık olayından poliste kaydı bulunduğu saptandı. Kuyumcuda çalışanları oyalayıp, el çabukluğuyla altınları çalan zanlılardan G.D.’nin şüphe çekmemek için zaman zaman, türban da kullandığı belirtildi.
  Abla 53 yıl ceza almış
  İşlemlerinin tamamlanmasının ardından kızı Ö.D. ile adliyeye götürülen G.D.’nin ablası M.A.’nın 2008 yılında hırsızlık şebekesine yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alındığı, yargılandığı suçlardan da toplam 53 yıl hapisle cezalandırıldığı öğrenildi. Adliyeye çıkarılan anne ve kızı mahkemece tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı