Ege Haberleri

EGE

  Annesinin sütü, babasının mama alacak parası yok

  Taylan YILDIRIM / SOMA, (DHA)
  29.12.2014 - 01:51 | Son Güncelleme:

  MEMLEKETİ Zonguldak’ta kaçak faaliyet gösteren maden ocaklarında düşük ücretlere çalışan Satılmış Cin, 3 yıl önce Birten Cin’le evlendikten sonra yeni bir yaşam ve güvenli iş umuduyla Soma’ya göç etti. Soma Kömür İşletmeleri A.Ş.’nin işlettiği ocakta çalışmaya başlayan Cin ve eşi, oğulları Tolga ve Mertcan’ın dünyaya gelmesiyle büyük mutluluk yaşadı. Ancak hem 2 yaşındaki Tolga, hem de 1 yaşındaki Mertcan’da ortaya çıkan sağlık problemleri nedeniyle yaşamları kabusa döndü. Gözünde kayma olan Tolga’nın bacaklarında da güçsüzlük tespit edildi. Mertcan’ın ise hem kalbinde delik olduğu, hem de beyninde su toplandığı ortaya çıktı.


  Cep mesajıyla işsiz kaldı
  Geçen 13 Mayıs’ta çalışmak için ocağa girmeye hazırlanırken, meydana gelen faciadan şans eseri kurtulan Cin, çocuklarının sağlık sorunlarıyla boğuştuğu sırada cep telefonuna gelen işten çıkarıldığı mesajıyla bir kez daha yıkıldı. 2 bin 830 madenci arkadaşı gibi işsizler kervanına katılan Cin’in bu zorlu günlerde yüzünü güldüren tek şey 4 gün önce yeni bir bebeğinin dünyaya gelmesi oldu. Ancak ‘Umut’ bebek, babasının işsiz kalması ve gelirlerinin de olmamasından dolayı çaresiz bir yaşama da gözlerini açmış oldu.

  Annesinin sütü, babasının mama alacak parası yok

  ‘Mama alacak param yok’
  Çevresindekilerin yardımlarıyla çocuklarının karnını doyurmaya çalışan Satılmış Cin, kendilerine bağlanacağı söylenen 800 TL’lik işsizlik maaşınını da zaten ev kirası ile zorunlu harcalamalara gideceğini anlattı. İyi beslenemeyen eşinin sütünün yetersiz olmasından dolayı bebeğine hazır mama yedirmesi gerektiğini, ancak cebinde bunu alacak parası olmadığını söylerken gözyaşlarına engel olamayan Cin, “Böyle bir çaresizliği kabul edemiyorum. Çalışmak istiyorum. Ama iş yok, para da yok. 4 günlük bebeğime hazır mama alacak param yok cebimde. Onun bazen aç olduğu için ağlamasına kahroluyorum. Yardım ve paradan ziyade iş istiyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı