Ege Haberleri

EGE

  Annesinin öldüğünü TV'den öğrendi

  Banu ŞEN / HÜRRİYET
  29.01.2015 - 01:13 | Son Güncelleme:

  SEVCAN ve Sercan’ın hikayesi tüm Türkiye’yi ağlattı. Önce babaları İlkay ve amcaları Sami Yıldırım’ı Soma’daki maden faciasında kaybettiler.

  Kınık Elmadağ’ın 23 maden yetiminden sadece ikisiydi onlar. Geçen cuma günü ise dedeleri Hasan Yıldırım’ın kullandığı otomobilin 55 metrelik uçuruma düştüğü kaza annelerini de aldı. 8 yaşındaki Sevcan kaza sonrası araçtan yaralı çıkıp tam 2.5 kilometrelik dağ yolunu yürüdü, “Annem ve dedem öldü” diye köye haber verdi. Dedesi kazadan yaralı kurtuldu ancak annesi hayatını kaybetti.

  Annesinin öldüğünü TVden öğrendi

  Hiç kimse 7 yaşındaki kardeşi Sercan’a annesinin öldüğünü söyleyemedi. Sonunda Sercan da öğrendi acı gerçeği. Annesi Aslı Yıldırım’ın cenazesini televizyonda gördü Sercan da ağlayanları, ağıt yakanları. Akrabaları, “Sevcan annesinin öldüğünü kaza sırasında fark edip köye haber verdi. O andan itibaren de bir şey sormadı. Sercan’ın ise haberi yoktu. Televizyonda çizgi film izliyormuş, kanal değiştirirken haberlerde gördü. Kapatmak istedik ama o, ‘Aaa annem öldü, sesini açın’ dedi. Haberi izledi ama o da sonrasında bir daha soru sormadı. Şimdi ikisi de bir şey sormadan arkadaşlarıyla sadece oyun oynuyor” dedi.

  Annesinin öldüğünü TVden öğrendi

  UZMANLAR EVE GELDİ

  Öte yandan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı uzmanların önceki gün çocukların şu an bulunduğu dede ve babaannelerinin Elmadağ’da yaşadığı eve gelip inceleme yaptığı öğrenildi.

  Annesinin öldüğünü TVden öğrendi

  Amcaları Sezai Yıldırım, “Tek istediğimiz onları okumuş birer insan olarak yetiştirip topluma kazandırmak. Bunun için de elimizden geleni yapacağız. 2 çocuğum vardı, şimdi 4 oldu. Onlar bana emanet. Sonuna kadar yanlarında olup, okumuş birer vatandaş olarak yetiştireceğim. Gelinimizin ailesiyle görüşüp, karşılıklı anlaşıp zarar görmeyecekleri şekilde büyütmek istiyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı