Dünya Haberleri

DÜNYA

  Annesinin esprileri Bush'a kazandırdı

  Hürriyet Haber
  10 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 10 Şubat 2000 - 00:01

  CUMHURİYETÇİ Parti'nin New Hampshire'deki önseçiminden yenik çıkan Teksas Valisi George Bush, bu kez, annesinin espri desteğiyle Delaware Eyaleti'ndeki önseçimi kazandı. Eski Başkan'ın eşi Barbara Bush oğlunu Beyaz Saray'ın yeni ev sahibi yapabilmek için, önseçim öncesi katıldığı bir toplantıda esprileri peşpeşe patlattı ve partilileri kahkahalara boğdu :

  Büyük oğlum koskoca Teksas'ın valisi, küçüğü de Florida Valisi. Yani her sekiz Amerikalı'dan biri, bir Bush tarafından yönetiliyor. Hadi gelin oyları bize verin de şunu sekizde sekiz yapalım.

  Çeşitli kuruluşlar beni konuşmacı olarak davet ediyor. Geçenlerde, Estetik Cerrahlar Birliği'nin yıllık toplantısındaydım. Ben kürsüde konuşurken, hepsi, ellerinde birer neşter bana saldırıp oracıkta ameliyat edeceklermiş gibi bir korkuya kapıldım.

  Eşimle beraber çok mutluyuz. Beyaz Saray'dan ayrıldığımızdan beri işsiz güçsüz dolaşıyoruz. Allah'a şükür her gün biraz daha yaşlanıyoruz.

  Bir gün George'la torunları da aldık, tekneyle denize açıldık. Aman Allahım bir sahile geldik ki ne görelim, bir çıplaklar kampı. Herkes anadan üryan. Yani şimdi, torununuza bunu nasıl izah edersiniz?

  Kasım CİNDEMİR

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı