Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Annesini ölen kardeşi vurmuş

  Hürriyet Haber
  24 Şubat 2000 - 00:00Son Güncelleme : 24 Şubat 2000 - 00:01

  GAZİOSMANPAŞA Arnavutköy'de, eşi 59 yaşındaki Yadigar Keteci ile iki oğlunu öldürdüğü iddiasıyla hakkında iki kez idam ve bir kez de müebbet hapis cezası istenen 60 yaşındaki Efendi Keteci, ‘‘kendinde olmadığını’’ söyleyerek ifade vermedi. Annesi ve iki kardeşini kaybeden oğlu Zakir Keteci ise annesini olay sırasında ölen Osman Keteci'nin vurduğunu öne sürdü.

  Eyüp 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasına tutuklu sanık Efendi Keteci ile tutuksuz yargılanan oğlu Zakir Keteci katıldı. Davanın iddianamesinde, Efendi Keteci ve oğlu Osman arasında maddi anlaşmazlıklar olduğu ve birbirlerine dargın oldukları anlatıldı. 18 Aralık 1999 tarihinde Hacı Ketenci'nin, ağabeyi Osman'ı babasıyla barıştırmak istediği, ancak sanığın buna sinirlenerek oğlu Hacı'yı tokatladığı iddia edildi. İddianameye göre, bunun üzerine odaya gelen Osman ve kardeşi Zakir arasında kavga çıktı. Hacı ve annesi Yadigar kavgayı ayırmak istedi, ancak Efendi Keteci ruhsatsız tabancasıyla Yadigar, Hacı ve Osman Ketenci'ye dört el ateş ederek öldürdü. Efendi Keteci hakkında eşini ve çocuklarını öldürmek suçundan açılan davada, oğlu Zakir Keteci hakkında ise beş yıla kadar ağır hapis cezası istendi.

  Duruşmada savunma yapan Zakir Keteci ‘‘Barışmak için eve gelen Osman'la babam küfürleştiler. Osman tabancasını çekerek babama doğrulttu ve ateş etti. Ama o sırada babamın arkasında duran annem vuruldu. Onu hastaneye kaldırmak için taksi çağırıp döndüğümde diğer kardeşlerimin vurulduğunu gördüm’’ dedi. Hákimin sorularını güçlükle yanıtlayan Keteci, babasının adını ve çocuklarının sayısını bilmediğini söyledi. Keteci, kafasına atılan bir taş ve geçirdiği bir trafik kazası yüzünden rahatsız olduğunu ve dört yıl tedavi gördüğünü öne sürdü.

  Dava, Efendi Keteci'nin ifadesinin alınması ve dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı