Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Annesini, kardeşlerini ve eniştesini öldüren sanığa müebbet

  A.A
  07 Eylül 2012 - 14:57Son Güncelleme : 07 Eylül 2012 - 14:57

  Adana'da, eniştesi, 2 kız kardeşi ve annesini öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanık, 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

  Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada tutuklu sanık Halil Kılıç'ın son savunması alındı. Sanık, yaptığı savunmada 4 kişiyi cezaevinde kalp krizinden ölen babası Ramazan Kılıç'ın öldürdüğünü ileri sürdü.

  Babasının olayı gerçekleştirdikten sonra kendisinin hasta olduğunu söyleyerek, suçu üstlenmesini istediğini iddia eden Kılıç, şöyle konuştu:

  “Babam 'Bu iş sana yakışır' diyerek silahı bana verdi. Ben de kabul ettim. Babam öldükten sonra da bir süre vasiyeti diyerek devam ettirdim. Ama annem rüyalarımda 'Oğlum niye kendini yakıyorsun' demeye başladı. İnsanlar bana 'anne katili' diyor. Gerçekleri anlatmaya karar verdim.”

  Verilen aranın ardından kararı açıklayan mahkeme heyeti Kılıç'ı annesi, kız kardeşlerini ve eniştesini “tasarlayarak öldürmek” suçundan 4 kez hapis ağırlaştırılmış hapis cezasına çarptırdı.

  Heyet, sanığı azmettirdikleri gerekçesiyle tutuksuz yargılanan sanıklar Mehmet Kılıç (36), Halil Kılıç (54), İsmail Kılıç (44) ve Muhittin Ağaç'ın (56) beraatına karar verdi.

  İddianameden

  Cumhuriyet Savcısı tarafından hazırlanan iddianamede, öldürülen Ferdi Taşkıran'ın sanık Halil Kılıç'ın kız kardeşi Fatma Taşkıran'la evlenerek İstanbul'a yerleştiği, olay tarihinden 5-6 ay kadar önce Halil Kılıç'ın annesi Behiye Kesik ve kız kardeşi Hülya Kılıç'ın da Fatma Taşkıran'ın hamileliği nedeniyle yardımcı olmak amacıyla İstanbul'a gittikleri, Hülya Kılıç'ın ablasının yanında kaldığı sırada eniştesi Ferdi Taşkıran ile aralarında duygusal yakınlaşma olduğunu belirtiliyordu.

  İddianamade, Ferdi Taşkıran'ın doğumdan sonra Adana'daki baba evine gelen eşi Fatma Taşkıran'ın yanına gelerek, bir süre kaldıktan sonra baldızı Hülya Kılıç'la birlikte evden ayrılıp tekrar dönmediği kaydediliyordu.

  Bu olay üzerine İsmail Kılıç, Halil Kılıç, Mehmet Kılıç ve Muhiddin Ağaç'ın, Ferdi Taşkıran ile Hülya Kılıç'ı aramak üzere İstanbul'a gittiği, bulamadıkları için Adana'ya döndükleri, bu sırada Taşkıran'la birlikte kaçan Hülya Kılıç'ın da aile büyükleriyle görüşmek üzere Adana'ya geldiğinin belirtildiği iddianamede, sanık Halil Kılıç'ın Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde Ferdi Taşkıran (30) ve kız kardeşleri Fatma Taşkıran (22), Hülya Kılıç (15) ile annesi Behiye Kesik'i (46) tabancayla öldürdüğü iddia ediliyordu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı