Gündem Haberleri

  Annesi uğruna 15 yıl yatacak

  Hürriyet Haber
  01.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Annesinin sevgilisini öldüren Tolga Ünlüsoy hakkında 30 yıl hapis cezası isteniyordu

  Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi Ünlüsoy, annesiyle öpüşürken gördüğü Nurbaki Karadeniz'le tartışmış, 'Annene sahip çıksaydın' sözü üzerine çıkan kavgada elini kana bulamıştı.

  BEYOĞLU - Sarıyer eski Belediye Başkanı Yusuf Tülün'ün Özel Kalem Müdürü Nurbaki Karadeniz’i, annesi Pakize Demir Ünlüsoy’la otomobilin içinde öpüşürken gördüğü için öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Tolga Ünlüsoy, 15 yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.

  Beyoğlu 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık Tolga Ünlüsoy ve avukatı İlhami Yelekçi hazır bulundu.

  Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrenci olan Tolga Ünlüsoy (21), daha önceki ifadesinde annesiyle babasının boşandığını, ancak boşanmanın iş sorunlarını çözme amacıyla 'formalite icabı' gerçekleştiğini iddia etmişti. Olay günü, eve dönerken, annesini bir otomobilin içinde gördüğünü anlatan Ünlüsoy ‘‘Tanımadığım birinin omuzuna yatmıştı. O kişi annemi öpüyordu. Annemi bıraktıktan sonra takip ettim, durunca yanına gidip annemi nereden tanıdığını sordum. Anneni öperken senden izin mi alacaktım; iyi bir erkek olsaydın da annene sahip çıksaydın, dedi. Tartışmaya başladık. Bir şeyler almak için elini yana uzattı. Ben de silah çekeceğini zannettim. 2 senedir üzerimde taşıdığım ruhsatsız silahımla ateş ettim’’ demişti.

  Tolga Ünlüsoy'un annesi Pakize Demir Ünlüsoy ise Nurbaki Karadeniz’le aralarında duygusal bir ilişki olduğunu belirterek, ‘‘İlişkiden kimsenin haberi yoktu. Olay günü Nurbaki, Taksim’e gelip beni aldı. Maslak’a alışverişe gittik. Çok sinirli olduğu için silahını belinden alıp kapıdaki cebin içine koydum. Beni eve bıraktıktan bir süre sonra polisler geldi ve oğlumun Nurbaki'yi öldürdüğünü söyledi. İnanamadım,’’ demişti.

  Savcı, Tolga Ünlüsoy'un ‘Kasten adam öldürmek’ suçundan 24 yıldan 30 yıla kadar ağır hapsini istedi. Mahkeme heyeti, sanık hakkında önce 24 yıl ağır hapis cezası verdi. Daha sonra TCK’nın 51/1. maddesi uygulanarak ‘Adi tahrik’ten cezayı 18 yıla indirdi. Heyet, sanık Ünlüsoy’un duruşmalardaki iyi hali ve samimi itiraflarını gözönüne alarak 15 yıl ağır hapis cezası verdi. Olayda ruhsatsız tabancasını kullandığı için de 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Daha sonra bu cezası 4 milyon 800 bin lira ağır para cezasına çevrildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı