« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Annesi hastanelik oldu

2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Kadınlar 1500 metrede 1'inci olarak altın madalya kazanan Aslı Çakır Alptekin'in evinde büyük bir sevinç yaşandı. Aslı Çakır Alptekin'in annesi Hatice Çakır, büyük sevince fazla dayanamadı ve hastaneye kaldırıldı.

Akif ARICI / ANTALYA DHA
SON GÜNCELLEME

Yarışı nefeslerini tutarak izleyen aile madalyanın gelişini büyük bir coşkuyla kutladı.

ASLI'NIN EVİNDE BÜYÜK SEVİNÇ / WEB TV

2012 Londra Olimpiyat Oyunlarında Kadınlar 1500 metre finalinde 4.10.23 derecesiyle Altın madalyaya koşan Aslı Çakır Alptekin tüm ülkeyi sevince boğdu. Milli sporcunun Antalya'da yaşayan ailesi ise yarışı nefeslerini tutarak izledi. Yarışın ilk saniyelerinden son anlarına kadar büyük bir inançla kızlarına destek veren Alptekin ailesi madalyanın gelişini gözyaşları içerisinde izledi. Kızının madalya kazanacağını adı gibi bildiğini söyleyen anne Hatice Çakır, "Kızımın kazanacağından emindim. Büyük bir mutluluk. Ne söyleyeceğimi bilemiyorum" dedi.

Annesi hastanelik oldu
Babası Aslı yarışı kazandığında televizyonu öptü
ASLI YARIŞTI, ANNESİ VE BABASI TELEVİZYON BAŞINDA FENALAŞTI / Foto Galeri

"Aslı artık sadece benim kızım değil tüm Türkiye'nin kızı" diyen baba Adil Çakır ise "Başbakanımız sayesinde kızım bu başarıyı elde etti. O desteği almasaydı bu madalya gelmezdi. Gururluyum, Allah herkese böyle bir evlat nasip etsin" dedi.

Evlerinde Türk bayrağı ve Aslı'nın resimleriyle yarışı izleyen kardeşleri ise evlerine gelen misafirleri, "Şampiyonun evine hoş geldiniz" sloganlarıyla karşıladı.

2 MADALYA GETİREN O TARİHİ YARIŞ / WEB TV

ANNE HATİCE ÇAKIR HASTANEYE KALDIRILDI

Bu arada Aslı Çakır Alptekin'in annesi Hatice Çakır, büyük sevince fazla dayanamadı. Kızının altın madalyayı kazanmasının ardından sevinçten ağlamaya başlayan anne Hatice Çakır, kısa süre sonra rahatsızlandı. Oğulları tarafından hastaneye kaldırılan anne Çakır'ın heyecan ve stres nedeniyle fenalaştığı sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

"EN KISA SÜREDE DÜĞÜNÜNÜ GÖRMEK İSTİYORUM"

Hastanedeki tedavisinin ardından eve dönen anne Hatice Çakır, başlarda kızının atletizm yapmasından hoşlanmadığını belirterek, "Eve çamurlu elbiselerini saklayarak gelirdi. Ben de bu kız hastalık kapar, tozda toprakta koşmasın diye söylenirdim. Şimdi o çalışmasının karşılığını aldı ve daha da alacağına inanıyorum. Düşünüyorum da dünyada 1500 metreyi benim kızımdan hızlı koşan başka bir kadın yok. Geleceği günü dört gözle bekliyoruz. En son ne zaman saatlerce oturup hasret giderdik hatırlamıyorum. Sürekli antrenmanlar ve sürekli çalışma içerisinde. Tişörtlerini koklayarak hasret gidermeye başladım. En kısa sürede düğününü görmek istiyorum."


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler