Dünya Haberleri

DÜNYA

  Annemle Macron’a yaş farkıyla saldırmayı bırakın

  AA
  15.05.2017 - 15:28 | Son Güncelleme:

  Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un üvey kızı Tiphaine Auziere (32), Macron ile annesi Brigitte Macron arasındaki yaş farkının çok fazla gündeme getirilmesine tepki gösterdi.

  AUZIERE, BFM televizyon kanalında katıldığı programda, Macron ve kendisinden 24 yaş büyük eşi Brigitte Macron’un evliliklerinin medyada ve sosyal medyada çok fazla konu yapılmasını eleştirdi. Bu tip saldırıları yapanlara prim vermek istemediğini dile getiren Auziere, bunun yaş ayrımcılığı ve cinsiyetçi bir yaklaşım olduğunu kaydetti. Auziere, “Günümüz Fransası’nda yaşla ilgili bu tip saldırılar bir erkek politikacıya veya kadın bir politikacının erkek sevgilisine yapılmazdı. Dolayısıyla çok fazla kıskançlık yapılıyor ve bunlar tamamen uygunsuz şeyler” dedi. Macron’un Cumhuriyet Yürüyüşü partisinden milletvekili adayı da olan Auziere, halkın ise olaya tam tersi yönde baktığını ifade ederek, “Brigitte’in yaptıklarına, işine, ilgisine hayran olanlar da var” diye konuştu.
  Çikolata atölyesi bulunan bir aileden gelen Brigitte Macron’un önceki evliliğinden biri erkek ikisi kız üç çocuğu bulunuyor.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı