Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Annemizi istiyoruz

  Hürriyet Haber
  26.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Her kapısını çalan, ya iş ya da para istiyordu. Ancak o gün diabetli küçük Emre, Vali Dokuzoğlu'ndan, yalvararak ‘‘O bizim annemiz, başka kimsemiz yok ki’’ diyerek, başka göreve atanan doktorunu istedi. Vali Dokuzoğlu işte o an duygulandı, dondu kaldı

  Özel konuklar

  Göreve başladığı günden itibaren, çeşitli kuruluşlar ile vatandaşların rutin ‘‘Hoşgeldiniz’’ ziyaretlerini kabul eden Vali Dokuzoğlu, ilk kez ilginç bir ziyaretle karşılaştı. Antalya Çocuk ve Adölesan Diabetliler Derneği üyesi çocukların ziyareti, sıradan bir hoşgeldiniz ziyareti değildi. Ziyaret çok çok özeldi.

  O bir anne gibi

  76 dİabetlİ çocuk adına Dokuzoğlu'nu ziyaret eden Emre Baydoğan, Melike Kaymakçı ve Fuat Akdeniz'in çok özel bir istekleri oldu. Diabetli çocuklar, Vali Dokuzoğlu'na yalvarırcasına kendilerine bir anne gibi davranan A.Ü Tıp Fakültesi Doktoru Serap Semiz'in kısa sürede eski görevine dönmesini istedi.

  Çocuklar bizim

  Emre Baydoğan'ın Vali'nin makamına yaslanıp ‘‘Vali amca, ben doktor Serap annemi istiyorum. Bana bakacak yok’’ demesi odayı sessizliğe bürüdü. Vali Dokuzoğlu ise sorunu Rektör Prof. Dr. Yaşar Uçar ile görüşeceğini belirtti ve ‘‘Bunlar bizim çocuklarımız, haklılar’’ dedi.

  BİR UMUT VAR

  Antalya Valisi Dokuzoğlu, küçük Emre’nin arkadaşları adına ulaştırdığı ‘Bize doktorumuzu geri verin’ mesajını ilgililere ulaştırdı. Konu üniversitenin üst düzey yetkilileri arasında da gündeme geldi. Sonuç pazartesi günü kesinleşecek.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı