ANKARA HABERLERİ

Annem ve kardeşim olmadan yaşayamam

Seren Bulut/ÇANKAYA
08.05.2008 - 00:00 |Son Güncelleme :

Türk sinemasının unutulmaz ismi Kemal Sunal’ın oğlu ünlü sanatçı Ali Sunal, aile yaşamından oyunculuğuna Gönüllü kent muhabiri Seren Bulut’un sorularını yanıtladı. Anne ve ablası ile ’ayrı ancak yakın’ oturduğunu belirten Sunal, "Şu anda ayrı evde yaşıyorum, ama aynı sitede oturuyoruz. Onlardan ayrılabileceğimi de sanmıyorum" dedi.

Seren Bulut/ÇANKAYA

ALİ Sunal’ın oynadığı ’Karmakarışık’ oyununu seyrettim. Oyun ekibini ve kendisini seyirciler de, ben de çok başarılı bulduk. Oyun boyunca salondan kahkaha sesleri hiç kesilmedi. Oyunu seyretmeyen herkese tavsiye ederim. Keyifli bir komediydi.

n Babanız Kemal Sunal bir döneme damgasını vurmuştur. Sizin de oğlu olarak babanızın arkasından anısını yaşatmak için babanızın adına projeleriniz var mı?

- Aslında ben babam ile ilgili demeç vermiyorum; ama kısaca şunu söyleyebilirim. Babam hakkında bir belgesel hazırlıyorum. Babamın sanat hayatını, özel hayatını, aile hayatını anlatan geniş kapsamlı bir belgesel hazırladık. Belki bu yaza görebilirsiniz.

n Anneniz Gül Sunal ile kız kardeşiniz Ezo Sunal ile aranız nasıl? Nasıl bir evlat ve abisiniz?

- Aramız çok iyi. Bazı acılar yaşadık ve birbirimize daha çok bağlandık. Bazen ailenin reisi ben oluyorum, bazen annem, bazen de Ezo bizi yönlendiriyor. Onlardan ayrılamam. Mesela ben şu anda ayrı evde yaşıyorum; ama aynı sitede oturuyoruz. Onlardan ayrılabileceğimi de sanmıyorum. Yani beni alan üçümüzü birlikte alacak (gülüyor).

n Kardeşiniz Ezo Sunal oyunculuk yaptı mı? Ya da yapmayı düşünüyor mu?

- Kardeşimin işi çok zor. Şu anda iki okulda birden eğitim veriyor. Hem annemin anaokulunda hem de kendi okulunda. Bir yandan özel çocuklara müzikli eğitim veriyor, diğer yandan anaokulunda eğitim veriyor. Ezo zaten Londra’da iki bölümden mastır yapmıştı. Hem çocuk gelişimi, hem de televizyon-sinema bölümünde mastır yaptı. Oyunculuk deneyimi de oldu, Fox TV’de bir dizide oynadı ama, dizi pek başarılı olmadı. Eğer içine sinen bir proje olursa oynar sanırım.

n Oyunculuğa nasıl başladınız? Babanızın bunda büyük etkisi olmuştur sanırım.

- Aslında ben oyunculuğa biraz gizli başladım. Lisedeyken tiyatro ve edebiyat kolundaydım. Bizim kol başkanlarımız öğretmenlerdi, bu da bana doğru gelmedi ve müdürle konuştum. Kendi tiyatro grubumuzu oluşturduk. Hem tiyatro kolu, hem de bizim tiyatromuz vardı. Özel günlerde, hep oyunlarımızı oynardık. Daha sonra Yeditepe Üniversitesi’nde işletme okudum. Sonra da ’Propaganda’ oldu. Ondan önce babamla birlikte ’Şaban ve Şirin’ diye bir dizimiz vardı. Eğer profesyonelliğe bakarsak 10 yıldır oyunculuk yapıyorum. ’Şaban ve Şirin’i de sayarsam eğer 12 yıldır oyunculuk yapıyorum.

Sevdiğimle yan yana olmak isterim

ALİ Sunal, sinema ve televizyon oyuncusu Gökçe Bahadır ile arasındaki arkadaşlığa ilişkin sorulamızı da yanıtladı. Sunal, şunları söyledi: "Gökçe güzel bir birlikteliğimiz var. İyi anlaşıyoruz, zaman ne getirir bilinmez. Mesela ben şimdi Ankara’dayım. Onu özlüyorum, çünkü ben sevdiğim insanla hep yan yana olmak isterim. Çalışma temposu nedeniyle yaşanan zorunlu ayrılıklar tatlı heyecan getirir. Ne iş yaptığı, hangi işle uğraştığı değil, hangi ortamlarda olduğu, karakteri, huyu, hali tavrı, ailesi nasıldır. O bana layık mı, ben ona layık mıyım beni bunlar ilgilendirir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Annem ve kardeşim olmadan yaşayamam haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2019, Pazar
 • İmsak
  06:25
 • Güneş
  07:56
 • Öğle
  12:48
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  18:56
Sayfa Başı