Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Annem için firar ettim'

  Hürriyet Haber
  01 Nisan 2004 - 12:27Son Güncelleme : 01 Nisan 2004 - 12:27

  Kayseri'de, cezaevinden firar ettiği için 3 ay hapis cezası verilen Kemal Nembulut, ''Hasta annemi ziyaretiçin firar etmiştim'' dedi.

  Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan duruşmada, firar suçundan yargılanan sanık Kemal Nembulut, hasta olduğunu öğrendiği annesini görmek için firar ettiğini söyledi.
    
  Nembulut, ''Cinayet suçundan 15 yıla mahkum oldum. Zincidere Açık Cezaevi'nde kalıyordum. Annemin hastalandığını duydum. Cezaevi yönetiminden izin istedim. İzin verilmeyince firar ettim. Annemi görüp, 4 saat sonra da geri döndüm'' dedi.
    
  Mahkeme heyetinin, cezaevi yönetimince alınan ifadesinde, ''Arkadaşlarımla içki içmek için firar ettim'' dediğini hatırlattığı Nembulut, ''Cezaevine tekrar döndüğüme dair bir evrak imzalatmışlardı.O evrakı okumamıştım. Şimdiki ifadem doğru'' dedi.  Heyet, Nembulut'a firar suçundan 3 ay 5 gün hapis cezası vererek, duruşmayı bitirdi.
    
  Nembulut ile birlikte 2 Mart'ta Murat Karadeniz, Rıza Arman ve Ünal Mızrak da aynı cezaevinden firar etmiş, Karadeniz, tabancayla bacağından vurularak yaralanmıştı. Murat Karadeniz hastanede tedavi altına alınmış, diğer firariler 4 saat sonra cezaevine geri dönmüşlerdi.
   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı