Gündem Haberleri

  Annelerin duyarsızlığı polisi kızdırdı

  Ali GÜLERYÜZ- Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)
  30.07.2007 - 12:51 | Son Güncelleme:

  ADANA’da, sıcağın etkisi ile yol ortasında yaşamını kaybeden 45 yaşındaki Alican Dizman’ın cesedini izleyen 5 ile 10 yaş arasındaki çocukların annelerini uyaran polisler, annelerin, “Şimdiki çocuklar hiçbir şeyden korkmaz. Onlar bizden daha cesur” sözlerine hem şaşırdı, hem de sinirlendi.

  Alican Dizman, oyunu kullandıktan sonra bisikletiyle ekmek alarak evine dönerken yolda fenalık geçirerek yere yığıldı. Polisler, ölen adamın yakınlarına ulaşmaya çalışırken, cesedin etrafını da meraklı vatandaşlar sardı. Kalabalığın arasında 5 ile 10 yaşlarında onlarca çocuğun olduğunu gören polisler, annelerine, “Çocuklarınızı uzaklaştırın, bakmasınlar. Gece rüyalarına girer. Korkarlar” diyerek uyardı.

  Annelerin tepkisiz olduğunu gören polisler, “Çocuklarınızı neden uzaklaştırmıyorsunuz? İzlemelerine neden izin veriyorsunuz?” diyerek yeniden uyarıda bulundu. Polislerin uyarısını dikkate almayan kadınlar, “Şimdiki çocuklar bizden daha cesur. Kendileri gidip cesede bakıyor. Hiçbir şeyden korkmuyorlar. Biz ne yapalım” diye karşılık verdi. Annelerin vurdum duymazlığı karşısında şaşıran polislerin üst üste yaptığı uyarılar sonuçsuz kaldı. Sıcağın da etkisiyle kalp krizi geçirdiği anlaşılan Dizman’ın ailesine ulaşılamayınca, cesedi adli tıp morguna kaldırıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı