Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Annelere bu yapılır mı?

SANIRIM işin amigoluk. Olabilir, doğru şekilde yapıldığında, tribünleri takımlarını desteklemeye yönelik atmosfere sokmayı başardığında çok anlamlı bir meslek. Ama sen ne yaptın?

Anneler Günü’nde maç boyu annelere küfrettirdin o tribünleri. Fenerbahçeli futbolcular Karabük tribünlerine çiçekler dağıttı, çok anlamlı bir pankartla çıktılar. Ama bizzat senin yönlendirdiğin tribünler o futbolcuların annelerine ağıza alınmayacak küfürler yağdırdılar. Adını, sanını bilmiyorum. Polis kameraları sana yöneltildiği için kimliğin çok kolay tespit edilebilir. Beyaz bir tişört, koyu renk bir eşofman altı giymiştin. Karabükspor başkanına bile maç öncesi küfür ettirdin o tribünleri.
Bu takımı herkesin sempatisini kazanmış bir kulüp haline getiren, Feridun Başkan’a yaptın bunu. Hani yasa falan çıktı ya. O yasa senin gibileri bu tribünlerden temizleyecekse, rakip seyircilerin üzerine meşale atan, polise falçata çeken holiganları yok edecekse sonuna kadar arkasındayım.
Uygulayan valilerin, emniyet müdürlerinin, federasyon ve kulüp başkanlarının sonuna kadar yanındayım. Emre’ye, Volkan’a, Anneler Günü’nde küfür ettirmenin, bunu göz göre göre yapabilme cesareti taşımanın bir karşılığı olması gerek, öyle değil mi?

Bu kez kararlılar

Ve maç. Gol gelene kadar Fenerbahçe her maçı 16 Mayıs 2010’da Trabzonspor’la mücadele ediyormuş gibi stres içinde, ama büyük bir soğukkanlılık ve istekle oynuyor. Şampiyonluğu çok istiyor Fenerbahçe. Her futbolcu önemli katkı yapıyor.Dün Lugano ve Stoch çok istekliydi. Sahada görünmeyen Alex bir final pasıyla düğümü çözdü. Gökhan, Emre, Selçuk, Mehmet ikinci yarı açıldı. Kalan iki maç da zor. Ama en zorunu 1 yıl önce yaşadı bu futbolcular. Bir daha yaşamamak için de çok kararlılar.

BEĞENDiM

F.Bahçeli futbolcuların hücum isteklerini, Karübüklu oyuncuların savunma dirençlerini.

BEĞENMEDiM

Bir hakem kararı sonrası Karabükspor yedek kulübesinden sahaya fırlatılan ayakkabıyı.

DİKKAT

F.Bahçe’nin son haftalarda bulduğu kritik gollerin tamamında Stoch’un katkısı var.

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI