Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Anneler sağlıklı neslin teminatıdır

Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı, 25’inci kuruluş yıldönümünü önceki gece Rahmi Koç Müzesi’nde düzenlenen davetle kutladı. Cem Yılmaz’ın sunduğu gecede Ajda Pekkan sahneye çıktı.

Vehbi Koç liderliğindeki bir grup işadamı ve akademisyen tarafından 1985 yılında temelleri atılan Türkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı (TAPV), 25’inci yılında da kuruluş misyonuna uygun projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Başkanlığını Caroline Koç’un yaptığı vakfın Rahmi Koç Müzesi’ndeki 25’inci kuruluş yıldönümü kutlama davetinde de, 2004 yılında başlatılan ve bugüne kadar başta Anadolu olmak üzere farklı şehirlerdeki binlerce anneye ulaşan “Güvenli Annelik Projesi”ne destek verildi.

Ajda Pekkan’ın sahneye çıktığı geceye sosyete ve iş dünyasından birçok ünlü isim katıldı. Gecede bir konuşma yapan Caroline Koç, “Anneler, sağlıklı nesillerin teminatıdır. ‘Güvenli Annelik’ adı altında yaptığımız çalışmalar sonucunda böyle bir organizasyon düzenledik. 500 TL’nin üzerinde fiyatla satılan davetiyelerin geliri vakfımıza bağışlanacak” dedi.

Cem Yılmaz esprisi

Organizasyonun sunuculuğunu Cem Yılmaz yaptı. “Çok önemli bir organizasyon. Burada olmaktan gerçekten gurur duyuyorum” diyen ünlü komedyen, kendisinin de artık aile kurmak istediğini esprili bir şekilde dile getirdi ve “Aile planlanmasıyla ilgili önemli şeyler söylenecekmiş, ben de bilgi almaya geldim. Bizim de bu konuda çalışmalarımız var” dedi.

Sahnede Ali Koç ile birlikte vakıf yararına düzenlenen açık artırmayı da sunan Yılmaz, esprileri ile geceye renk kattı. Çıkışta Serra Tokar ünlü komedyene “Hepimizi çok güldürdün. Allah da seni güldürsün” dedi. Gecenin en cömert ismi ise yaptığı 100 bin TL’lik bağış ile Ali Ağaoğlu oldu. Serdar BENLİ

X

YAZARIN DİĞER YAZILARI