« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anneler gününe özel futbol maçı

Spor Toto 2. Lig Beyaz Grup'ta Çankırı Atatürk Stadı'nda oynanan Çankırı Belediyespor-Alanyaspor karşılaşmasında Anneler Günü dolayısıyla kapalı tribüne sadece kadınlar alındı, maçı da kadın hakemler yönetti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Beyaz Grup'ta sezonun son maçına çıkan Çankırı Belediyespor ile Alanyaspor'un mücadelesi öncesinde ve sonrasında hem sahada hem de tribünde ilginç görüntüler vardı.

8 mayıs Anneler Günü'ne denk gelen maç dolayısıyla iki takım yöneticileri federasyonla görüşerek, maçın hakemlerinin de kadın olması için talepte bulundu. Müsabakayı FIFA kokartlı Dilan Deniz Gökçek yönetirken yardımcılığını Sibel Yamaç ve Belgin Kumru yaptı.

Halk müziği sanatçılarından Sevgi Petek'in mini konser verdiği karşılaşma öncesinde, Çankırı Belediyespor Kulübü Başkanı Sevda Karaali, tribündeki kadınlara gül dağıttı.

Bayan kulüp yöneticisi olması nedeniyle ve bu karşılaşmanın Anneler Günü'ne denk gelmesinin kendisi için önemli olduğunu söyleyen Karaali, kadınların futbola centilmenlik katacağını söyledi.

Maçta meşin yuvarlağa sadece anneler için dokunulacağını belirten Karaali “Futbolcuların, teknik heyetin, anneleri, eşleri ve çocukları ile Çankırılı kadınlarımız hep birlikte bu coşkuya ortak olmak için buradayız” dedi.

Çankırı'da 2009 yılından beri futbolun centilmen yüzünü göstermeye çalıştıklarını ifade eden Karaali, sporun dostluk ve kardeşlik olduğunu belirtti.

Bazı futbolcuların anneleri ve eşleri de maçı izlemeye gelenler arasındaydı. Futbolcuların anneleri, çocuklarını sahada izlemekten mutluluk duyduklarını ifade ederek, organizasyon için kulüp yönetimine teşekkür ettiler.

Kapalı tribünde yaklaşık 100 kadar kadın taraftar ellerinde gülleri ile maçı izlerken, zaman zaman Çankırı lehine “Kıskananlar çatlasın, Alanya Alanya duy sesimizi, bu gelen Çankırı'nın ayak sesleri, bu maçı alacağız başka yolu yok” şeklinde tezahürat attılar.

Kadınların ağırlıkta olduğu maçta herhangi bir küfürlü tezahürat yapılmadığı dikkatlerden kaçmazken, kadın hakemlere ise futbolcular neredeyse hiç itiraz etmedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler