Gündem Haberleri

  Anneler Günü ne zaman? En güzel Anneler Günü mesajları

  Hürriyet Haber
  10.05.2017 - 08:35 | Son Güncelleme:

  Anneler Günü'ne kısa bir zaman kalması nedeniyle hazırlıklar hızlandı. Hem hediyelerini bir mesajla desteklemek isteyenler hem de o günü annelerinden uzakta geçirecek olanlar şimdiden en güzel Anneler Günü mesajlarını araştırıyor. Peki, bu yıl Anneler Günü ne zaman kutlanacak, mayıs ayının kaçında kutlama yapılacak? İşte, bu soruların yanıtları ve En güzel Anneler Günü mesajları!

  Anneler Günü ne zaman konusu, Türkiye genelinde on binlerce kişinin gündemine oturdu. Annelerini bu özel günde sürprizler ve özel iltifatlarla mutlu etmek isteyen vatandaşlar,  Anneler Günü ne zaman sorusunu artarak yöneltmeye devam ediyor. En güzel hediyeler ve sözlerle birlikte etkinlik arayışlarını da sürdüren evlatlar, Anneler Günü ne zaman sorusunu yöneltmeye devam ediyor. İşte, bu özel gün hakkında bazı bilgiler

  ANNELER GÜNÜ NE ZAMAN?

  Bugün başardığımız ve elde ettiğimiz her şeyde payı olan annelerimizin, Anneler Günü her yıl mayıs ayının ikinci pazarında kutlanıyor. Bu yıl Anneler Günü 14 Mayıs’a denk geliyor.

  ANNELER GÜNÜ MESAJLARI 

  Anneler Günü kutlamalarının başlamasına az bir süre kaldı, hazırlıklar hızlandı.Yıllar boyu büyük bir coşkuyla kutlanan Anneler Günü’nde; pek çok mağaza o gün sadece anneler için atan kırmızı kalplerle süsleniyor, birçok marka bu anlamlı güne özgü mesajlar içeren reklamlar hazırlıyor, sosyal medya hesaplarında Anneler Günü mesajları içeren yazılar ve annelerle çekilmiş fotoğraflar paylaşılıyor. İşte, en güzel anneler günü mesajları!

  Bu özel günü annelerinden uzakta geçirenler ise onların kalbine sıcacık, sevgi dolu bir mesajla dokunmaya çalışacak. Hediyesini bir mesajla desteklemek veya annelerine olan sevgisini mesajla iletmek isteyenler için en güzel Anneler Günü mesajlarını derledik.

  - Anneciğim, bir günümde değil her günümdesin. Annem olman dünyadaki en büyük şansım, iyiki varsın. Seni çok seviyorum annem.

  - Anne güllerin bezemesi, gülden deste anne, sözümde tutuklu, tarifsiz beste anne, yanar yürek, can bitkin kafeste, anne hasret bağırda, anne içimde aheste. Seni çok seviyorum anne, anneler günün kutlu olsun.

  - Gücüme güç, umuduma umut katan annem. Seni çok ama çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun!

  - Dünyada kimseyi seni sevdiğim kadar sevemem, bağlanamam. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

  - Penceresiz odamda, ışıkların en nadidesiydin. Akıl hocam, hayat danışmanımdın. Yollar ayrıldı ama kalpler asla. Seni seven yavrun anneler gününü unutmadı. İyi ki varsın annem.

  - Resimli Anneler günü mesajları Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.

  - Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.

  - Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!

  - Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..

  - Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

  - Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.

  - Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.

  - Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.

  - Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.
  - Benim için herşeye katlanan, her zaman yanımda olan, değeri biçilemeyen dünyanın en güzel annesine.. Anneler günün kutlu olsun Anneciğim.

  - Anne gökte bir ışık, anne parlak bir yıldız anne yoklukta bir düş, ayda bir yaldız anne tutunulan bir dal, dertlerin garip çizgisi anne gözümdeki yaşların bir virane dizgisi. Anneler günün kutlu olsun canım anam.

  - Sabırlısın, sıcaksın, şefkatlisin, koruyucumsun, bağışlayansın.. Annemsin. Seni çok seviyorum.

  ANNELER GÜNÜ NASIL BAŞLADI?

  ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

  ANNELER GÜNÜ ALINABİLECEK HEDİYELER

  Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;

  1) Buket Çicek
  2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
  3) Küçük Ev Aletleri
  4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
  5) Giyim Eşyası
  6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
  7) Fotoğraf Çerçevesi
  8) Duvar Saati
  9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı