Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anneler Günü hediyeleri ile bu güne anlam katın! Anneler Günü ne zaman?

  Hürriyet Haber
  05.05.2017 - 17:26 | Son Güncelleme:

  Anneler Günü hediyeleri için araştırmalarına başlayan evlatlar, anneleri için en güzel hediyeleri almanın yolunu arıyor. Bizleri büyük emeklerle bugünlere getiren annelerimiz için bir karşılık maiyetinde olan bu günde, iltifatlar eksik bırakılmayacak. Bu özel günde en güzel hediyeler seçilip annelere takdim edilecek. Peki, hediyelerin büyük önem taşıyacağı Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte, bu güne özel en güzel hediyeler

  2017 yılı Anneler Günü ne zaman kutlanacak sorusu birçok vatandaş tarafından sorgulanan konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da anneler günü gelmeden önce tüm çocuklar ve vatandaşlar anneler günü hediyelerini hazırlamaya başladı. Anneler Günü ‘ne sayılı gün kalmasıyla birlikte tarih araştırmaları yerini ‘hediye’ arayışına bıraktı. Peki, 2017 yılı Anneler Günü ne zaman kutlanacak? İşte, en güzel anneler günü hediyeleri.

  Anneler Günü hazırlıkları her yıl olduğu gibi bu yıl da günler öncesinden başladı. Ülkelere göre kutlama tarihleri değişen bu anlamlı gün, Türkiye’de mayıs ayının 2. haftasında kutlanıyor. Yani bu yılki kutlamalar 14 Mayıs’ta yapılacak.

  Anneler Günü ‘ne sayılı gün kalmasıyla birlikte tarih araştırmaları yerini ‘hediye’ arayışına bıraktı. Bu anlamlı gün için her marka, farklı ürün grupları ve fiyatlandırmalarla dikkat çekmeye çalışıyor. Hal böyle olunca binlerce seçenek içerisinden seçim yapmak zorlaşıyor. Hayatınızın en değerli varlığı anneleriniz için alabileceğiniz hediye önerilerini derledik. İşte, zevklere göre Anneler Günü hediye önerileri!

  Naif annelere; yazdığınız bir şiirle veya bir çift güzel sözle bile annenizin gözlerinin dolduğunuz görüyorsanız; kavanozunun üzerine duygu dolu mesajınızı yazdırabileceğiniz çikolatalar, ikinizin resmini koyduğunuz bir çerçeve veya en sevdiği çiçeği alabilirsiniz.

  Sanatsal annelere; sanatın dünyasında büyülenen bir anneye sahipseniz; resim kursuna kayıt yaptırabilirsiniz, yatak odasına veya evin herhangi bir yerine asabileceği bir tablo, çok gitmek istediği bir tiyatro oyunun biletini alabilirsiniz.

  Keyif yapmayı seven annelere; sık yorulan, stresli ve içi rahat durmayan bir anneniz varsa onu kolunuza takıp bir otelin spasına götürebilirsiniz. Veya kendi başına gidebileceği bir yenilenme seansı hediye edebilirsiniz. Evde kullanmak için ise yatıştırıcı sabunlar, kremler ve banyo köpükleri alabilirsiniz.

  Spor tutkunu annelere; spor salonundan çıkmayan, arkadaşlarıyla yüzmeye, yürümeye gitmeye bayılan bir anneniz varsa ona spor yaparken kullanabileceği eşyalar hediye edebilirsiniz. Spor çantası, eşofman takımı, ayakkabılar veya termal taytlar annenizin hoşuna gidebilir.

  ANNELER GÜNÜ TARİHÇESİ

  Anneler Günü'nün nereden ortaya çıktığı ile ilgili birçok rivayet bulunmaktadır. Bunlardan en çok konuşulanı ise ABD'nin Virginia eyaletinde ikamet eden öğretmen Anna Jarvis isimli bir kadının, 1905 yılında vefat eden annesi için her yıl kutlama yapmak istemiştir.

  Bu kutlama ilk kez, 1908 yılında bir okulda 407 çocuk ve anneleriyle gerçekleşmiştir. Anna'nın bu girişimi, temsilciler meclisi tarafından uygun görülmemiş, resmiyete kavuşturulmamıştı. Anna bu durumu, medya ve politikacıların önde gelen isimlerine paylaşmış, bu çabalar sonunda 1914 yılının ikinci pazarı anneler günü olarak ilan edilmiştir. Bir süre sonra anneler gününün ticarileştiğini gören Anna, davalar açmış fakat hiçbirisini kazanamamıştır.

   

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı