GAZİANTEP HABERLERİ

Anneler anaokulunda miniklerle buluştu

DHA
07.05.2017 - 10:44Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP Kolej Vakfı Özel Anaokulu, anneleri ağırlayarak öğrencilerle ortak etkinliklerde buluşturdu. Anaokulunda gün boyu süren çalışmalarda anne ve çocukları için unutulmaz bir güne imza attı.
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve annelerle çocukları ortak etkinliklerde buluşturan Gaziantep Kolej Vakfı bu yıl da proje kapsamında bir birinden farklı çalışmalara imza attı. Beş yaş öğrencilerinin performanslarını sergilediği etkinlikte yıl boyunca edindikleri kazanımları annelerine gösterme ve annelerle birlikte ortak etkinlikler yapmayı amaçlayan çalışmalar başarıyla tamamlandı. Öğrenci performanslarının verilere uygulamalı olarak sınıflarda gösterilmesini ve öğrenci kazanımlarının gözler önüne serilmesini amaçlayan çalışmalarda öğrencilerin büyük performansları dikkat çekti. Annelerin duygulandığı çalışmalar sırasında öğrenciler derslerde öğrendikleri birçok çalışmayı anneleri üzerinde de uygulamayı ihmal etmedi. Görsel sanatlar, yabancı dil, resim, satranç ve sahne sanatları derslerinde anneleriyle ortak ders gerçekleştiren öğrencilerin derslerdeki performansı dikkat çekerken İngilizce sunumları büyük alkış aldı. 2016- 2017 eğitim öğretim yılının son ayına girildiğini ve bu süreç içerisinde 5 yaş sınıflarlarındaki öğrencilerin kazanımlarının ailelerle paylaşıldığını ifade eden GKV Özel Anaokulu Müdiresi Gökçen Bulut, şöyle dedi:
"Öğrencilerimizin öz güven duygularının geliştirilmesi, toplum içerisinde hitabet güçlerinin ön plana çıkarılması ve aileleriyle birlikte ortak dersler ve etkinlikler yapmalarını hedefleyen performans günümüz başarıyla gerçekleştirildi. Performans Günü projesi kapsamında gün boyu anneler çocuklarıyla birlikte sınıflara girerek onlarla birlikte ortak ders yaptı. Bütün dersleri yakından takip eden anneler resim dersinde resim, yoğa dersinde yoğa, satranç dersinde satranç oynayarak çocuklarına eşlik etti. Öğrenciler İngilizce derslerinde İngilizce olarak sunumlarını gerçekleştirirken kendilerine İngilizce sorulan sorulara da aynı dilde karşılık vererek okul öncesi eğitimde elde ettikleri yabancı dil kazanımını da yüksek bir performansla sergileme şansı yakaladı. Bu çalışma sadece akademik anlamda değil aynı zamanda anne ve çocukları arasındaki yakınlaşmanın da farklı boyutlara ulaşmasında büyük önem taşımaktadır. Katılımlarından dolayı bütün annelerimize teşekkür ediyoruz."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Anneler anaokulunda miniklerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Mayıs 2017 tarihinde saat 10 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anneler anaokulunda miniklerle buluştu haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:46
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:22
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı