Gündem Haberleri

  Anne ve oğul birlikte öldüler, birlikte gömüldüler

  ADANA (DHA)
  26.10.2011 - 15:34 | Son Güncelleme:

  Van’daki deprem felaketinde enkazın altında kalarak ölen 29 yaşındaki öğretmen Özlem Burma ve 6 aylık oğlu Metehan, aynı mezarda toprağa verildi. Evlat acısıyla yıkılan baba Kazım Karakurt (54), "Kızımın cenazesini çocuğuna sarılı halde bulmuşlar. Biz de ikisini aynı mezara defnettik" diye gözyaşı döktü.

  23 Ekim’de meydana gelen 7,2 büyüklüğündeki depremde bulundukları binadan kaçarken merdivenin çökmesi sonucu, Mizancı Murat İmam Hatip Lisesi’nde görev yapan İngilizce Öğretmeni Özlem Burma, kucağındaki 6 aylık oğlu Metehan, polis memuru eşi 30 yaşındaki Metin Burma ve kayınvalidesi Meryem Burma öldü. Kurtarma ekipleri, hayatını kaybeden 4 kişinin cesetlerini enkazın altından çıkardı. 4 yıllık öğretmen Özlem Burma ve oğlu Metehan memleketi Adana’ya, eşi ve kayınvalidesinin cenazeleri ise Kastamonu’ya gönderildi.

  Özlem öğretmen ve oğlu Metehan için Adana’daki Kabasakal Mezarlığı’nda tören düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından Özlem öğretmen ve kucağında ölen oğlu Metehan aynı mezara gömüldü.

  Evlat acısı yaşayan baba Kazım Karakurt, Özlem Burma’nın ilk görev yerinin Van olduğunu, 4 yıldır orada görev yaptığını söyleyip, "Kurtarma ekipleri, kızımın cenazesini oğluna sarılmış vaziyette bulmuşlar. Biz de aynı mezarda sonsuzluğa uğurladık" dedi.

  Karakurt ailesinin merkez Çukurova İlçesi Belediye Evleri Mahallesi’ndeki evi, acı ölüm haberi üzerine yakınlarının akınına uğradı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı