Gündem Haberleri

  Anne ve oğlu 9 aydır sokakta yaşıyor

  A.A
  01.12.2009 - 16:08 | Son Güncelleme:

  Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde çalıştığı bir tersanenin kapanması nedeniyle işsiz kalan, ardından kirasını ödeyemediği için evden çıkarılan genç ve 70 yaşındaki hasta annesi, Yalova'da 9 aydır sokaklarda yaşıyor.

  Kirayı ödeyemedikleri için evden çıkarıldıkları günden bu yana ellerinde bir valizle sokaklarda dolaşan Ümit Türkarslan ve hasta annesi 70 yaşındaki Uman Karakaya, parklarda sabahlayarak yaşam mücadelesi veriyor.

  Yanlarında taşıdıkları küçük tüp ve tava sayesinde yemek yapıp karınlarını en düşük maliyetle doyurmanın yollarını arayan anne ve oğulun içler acısı hali, yürekleri burkuyor.

  İşten çıkarıldıktan sonra kalp rahatsızlığı yüzünden 10 gün hastanede tedavi gördüğünü anlatan Ümit Türkarslan (27), “İşsiz kaldım, kalp rahatsızlığı geçirdim, evimden atıldım. Annemle birlikte sokaklarda yaşamak zorunda kaldık. Birkaç ay Gölcük ve Karamürsel'de durduktan sonra Yalova'ya geldik. Burada park ve
  bahçelerde sabahlıyoruz” dedi.

  Yaptığı anahtarlıkları satarak ekmek parasını kazandığını ifade eden Türkarslan, “Birkaç gün aç kaldığımız oluyor. Bize en azından kira yardımı yapılsa kışı daha kolay geçiririz. Bu sürede bir iş bulup hayatımızı devam ettirebiliriz. Şimdilik tek istediğimiz başımızı sokacak bir yer” diye konuştu.

  Anne Uman Karakaya ise kalp ve romatizma hastalığının olduğunu belirterek, “Biri bize yardım etsin. Para kazandıktan sonra yapılan yardımı da geri veririz. Biz birbirimizi çok seviyoruz. İyilik olsun diye beni huzurevine yatırmasınlar. Ben oğlumla birlikte olmak istiyorum” dedi.

    

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı