ANKARA HABERLERİ

Anne ve babalar Yenimahalle'de bilinçlendi

DHA
18.04.2016 - 12:10Son Güncelleme :

Anne ve babalar Yenimahalle'de bilinçlendi

DHA

ANKARA, (DHA)- YENİMAHALLE Belediyesi Uğur Okulları işbirliğinde 'İyi Anne Baba Okulu' konulu seminer düzenledi. Eğitim programında Bahçeşehir Üniversitesi eğitmenleri anne ve babalara çocuklara karşı tutum, başarıyı artırmada ailenin rolü, sosyal medya ve bağımlılık etkisi konularında eğitim verdi.
DİJİTAL ORTAMDAN KAYNAKLANAN TEHLİKELERE DİKKAT
Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen programda İyi anne baba olmanın püf noktaları anlatılırken, anne ve babalar aile ilişkilerinde doğru sandıkları yanlışları öğrendi. Doç. Dr. Şirin Karadeniz “Sosyal medya ve bağımlılık etkisiö konusunda katılımcıları aydınlattı. Karadeniz, çocuklarını gerçek hayatta her türlü tehdit ve tehlikeden koruyan ailelerin, dijital ortamda aynı yaklaşımı sergilemeleri gerektiğini vurguladı. Karadeniz, “Ebeveynlerin dijital vatandaşlığı bilmeleri, çocuklarını dijital saldırı ve tehditlerden korumaları adına çok önemli. Anne babalar çocuklarının dijital bağımlı olduğunu düşünüyor ancak çocuk için dijital ortam bir yaşam biçimi. Sosyal yaşamla arasında denge kurmak için ailelerin çocukları ile planlama yapması, onları izlemesi ve dijital ortamda nasıl ve neye zaman harcadığını birlikte değerlendirmesi gerekiyor" diye konuştu.
İYİ ANNE BABA OLMANIN PÜF NOKTALARI
Bahçeşehir Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi'nden Doç. Dr. Bilge Uzun da anne ve babaların sık sık, “Ben şuanda ne gibi davranıyorum? Anne gibi mi, baba gibi mi yoksa çocuk gibi mi? sorularını yöneltmesi gerektiğini belirterek aile içinde mutlu bir yaşamın çocuğun gelişimini ciddi şekilde etkilediğini kaydetti.. Uzun, "Mutlu anne baba, mutlu çocuklar yetiştirir. Bu yüzden tartışmaların çocuklar önünde yaşanılmaması ve baskıcı bir tutum sergilenmemesi gerekiyor. Siz nasıl davranırsanız gözlemsel öğrenme ile çocuk ilerde bunu uygular. Herkesin içinde 3 parça vardır; çocuk, yetişkin ve ebeveyn. İletişim aynı yerden cevap vermektir. Çocukla iletişimde çocuğa çocuk gibi, yetişkine ise yetişkin gibi yaklaşılmalıdır" dedi.
Ücretsiz olarak gerçekleştirilen seminerde, eğitimi tamamlayan anne babalara Bahçeşehir Üniversitesi tarafından sertifika da verildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Anne ve babalar Yenimahalle'de bilinçlendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2016 tarihinde saat 12 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anne ve babalar Yenimahalle'de bilinçlendi haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:53
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı