Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anne ve babadan zorla para almaya 10 yıl

  SAMSUN, (DHA)
  05 Kasım 2009 - 15:21Son Güncelleme : 05 Kasım 2009 - 17:44

  SAMSUN’da anne ve babasını döverek zorla paralarını aldığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 39 yaşındaki Levent Etli, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

  Kavak İlçesi’nde yaşayan Levent Etli, bir yıl önce annesi 59 yaşındaki Sati Etli ve babası 64 yaşındaki Emrullah Etli’den 600 lira istedi. Ancak baba Emrullah Etli, o kadar parası olmadığını 150 lirası olduğunu söyleyince, öfkelenen Levent Etli, “Bana bu parayı bulun yoksa sizi keserim” diyerek tehdit etti. Daha sonra da babasından zorla 150 TL’yi alarak evden ayrıldı.

  Anne ve babasının şikayeti üzerine yakalanıp, tutuklanarak cezaevine gönderilen Etli, Samsun 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün son kez hakim karşısına çıktı. Etli yaptığı savunmasında, şizofren hastası olduğunu ve hastanede tedavi gördüğünü belirterek, “İlaç kullanıyorum. Hapları içince ne yaptığımı bilmiyorum. Yoksa insan anne ve babasına karşı gelip zorla parasını alır mı?” dedi.

  Son duruşmaya katılan baba Emrullah Etli ise, oğlundan şikayetçi olmadıkları belirterek, tedavi edilmesini istedi. İstanbul Adli Tıp Kurumu 6’ncı İhtisas Dairesi sanığın kullandığı haplar nedeniyle kendisini kaybettiğini ancak, hap kullanmadığı zamanlarda ruh sağlığının yerinde olduğunu ve cezayi ehliyetinin bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine mahkeme, sanığa, ‘anne ve babasını döverek zorla paralarını almek’ suçundan toplam 10 yıl hapis cezası verdi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı