KIRKLARELİ HABERLERİ LÜLEBURGAZ HABERLERİ

Anne sütü, emzirme ve tamamlayıcı beslenme hizmet içi eğitimleri verildi

DHA
31.05.2018 - 11:56Son Güncelleme :
DHA

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ(Kırklareli),(DHA)-KIRKLARELİ’nin Lüleburgaz ilçesinde, anne sütü ve emzirme tamamlayıcı beslenme konusunda sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık personeline yönelik eğitim verildi.

Kırklareli İl Sağlık müdürü Dr. Çiğdem Cerit eğitim ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Anne sütü bir hazinedir, annenin bebeğine vereceği ilk ve en güzel hediyedir. Emzirmeye doğumdan sonra ilk yarım saat içinde başlanmalı ve ilk altı ay sadece anne sütü verilmeli, altı aydan sonra iki yaş ve ötesi tamamlayıcı besinlerle birlikte emzirmeye devam edilmelidir.Anne sütü ve emzirme ve tamamlayıcı beslenme konusunda Müdürlüğümüz ibni Sina toplantı salonunda ve Lüleburgaz İlçe Sağlık Müdürlüğü Eğitim Salonunda birinci basamak sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık personeline yönelik Müdürlüğümüz eğitimcileri Hemşire Hacer Özkul Oral ve Hemşire Semra Muhacir tarafından hizmet içi eğitim verildi” dedi. Eğitimi bitiren sağlık personeline sertifikaları verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Lüleburgaz haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Lüleburgaz haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Anne sütü, emzirme ve tamamlayıcı beslenme hizmet içi eğitimleri verildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı