Anne ölü taklidi yaptırdı, çocuklarını kurtardı

Hürriyet Haber
26.09.2013 - 10:30 | Son Güncelleme:

Kenya’da alışveriş merkezine düzenlenen silahlı saldırıda bir annenin çocuklarını kurtarmak için yaptıkları izleyenlerin tüylerini diken diken etti.

Kenya’da alışveriş merkezine düzenlenen saldırıda bir anne ve çocukları ölü taklidi yaparak hayatta kalmayı başardı. El Cezire haber kanalında yayınlanan görüntülerde, iki küçük çocuğuyla alışveriş merkezinde bulunan bir annenin, silah seslerini duyunca yer yattığı görülüyor. Anne, çocuklarına ölü taklidi yapmalarını tembihliyor. Anne ve iki çocuğu, uzunca bir süre yerde hareketsiz yatarak, ölü taklidi yapıyor. Anne ve çocukları, dakikalarca büyük bir korku içerisinde oldukları yerde saklanıyor.

KURTARICI GELİYOR
Daha sonra bir güvenlik görevlisi yerde sürünerek yanlarına geliyor. Güvenlik görevlisi, önce çocukların ve annenin hayatta olup olmadığını anlamaya çalışıyor. Ancak anne, gelen kişinin saldırgan olma ihtimaline karşı, çocuklarıyla birlikte hareketsiz yatmayı sürdürüyor. Güvenlik görevlisinin konuşmaları üzerine küçük çocuk hareketlenince, görevli de aile ile arasındaki brandanın öbür tarafına geçiyor.

Güvenlik görevlisi ailenin durumunun iyi olduğunu, anne de gelen kişinin gerçekten güvenlik görevlisi olduğuna ikna olunca aile kurtuluyor. Güvenlik görevlisi, küçük çocuğu kucağına alıyor ve aileyi çıkışa yönlendiriyor.

Anne ölü taklidi yaptırdı, çocuklarını kurtardı

Etiketler:

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı