« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Anne, neler yapıyorum ben!"

Wimbledon'da gençlerde mücadele eden 3.tura kadar çıkan ve çeyrek finali göremeyen İpek Soylu, maçın ardından sevincini annesiyle paylaştı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmanın ardından mutluluğunu annesi Serpil Soylu ile paylaşan İpek Soylu, telefonda rüyada gibi olduğunu söyledi. Serpil Soylu, kızının kendisine "Anne, ben neler yapıyorum yaa!" dediğini ifade etti.

2004 Amerika Açık ve 2009 Wimbledon'da çiftlerde üçüncü tur oynayan İpek Şenoğlu'ndan bu yana bir Grand Slam'in herhangi bir kategorisinde üçüncü turu gören ilk tenisçi olan İpek Soylu, Türkiye'nin tarihteki ilk çeyrek finali için Antonia Lottner ile oynadı. Klasmanda 18 numarada bulunan Roland Garros yarı finalisti Alman tenisçi karşısında 6-4, 6-1'lik setlerle mağlup oldu. Bir önceki maçında 2 numaralı seribaşı Rus Kuliçkova'yı üç set sonunda eleyen Lottner, file önündeki baskıyla başladığı maçta iki kez servis kırıp 4-1'i bulduktan sonra rahatladı. İpek, 2-5'ten geri gelip 5-4'e ulaşsa da, onuncu oyunda elde ettiği servis kırma puanıyla durumu 5-5 yapma fırsatını kullanamadı. Lottner, bu seti 6-4 bitirdikten sonra üstünlüğü ele geçirdi.

tenisdunyasi.net'in haberien göre; 22 dakika süren ikinci setin sonu atıştıran yağmur altında tamamlanırken, İpek bu sette bir oyun kazanabildi. Lottner, durumu 3-1 yaptıktan sonra Soylu'nun servisini 40/0'dan kırınca Türk tenisçinin direncini kırdı. Son iki oyunu da alan Antonio Lottner, adını çeyrek finale yazdırdı.

 

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz