Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anne katili kıza kim yardım etti

  Hürriyet Haber
  26 Ağustos 2006 - 00:00Son Güncelleme : 26 Ağustos 2006 - 16:19

  Annesini boğarak öldürdükten sonra arkadaşlarıyla evde parti veren liseli genç kızın soğukkanlı tavırları, deneyimli polisleri bile ürküttü. Bu arada yakınları, öldürülen annenin güçlü kuvvetli olduğunu, kızının cinayeti tek başına işleyemeyeceğini belirttiler.

  KONYA’nın Ereğli İlçesi’nde 46 yaşındaki annesi Emine Özdamar’ı öldürüp aynı evde arkadaşlarına içkili parti veren lise öğrencisi S.S’nin sorgudaki soğukkanlı tavırları, deneyimli polisleri bile şaşırttı. Meslek hayatında birçok cinayet zanlısıyla karşılaştığını, ancak bu kadar soğukkanlı olana rastlamadığını belirten Ereğli Emniyet Müdürü Adem Başarır, "Kız çocukları duygusal olur. Ama, S.S. bir damla bile gözyaşı dökmedi. Beni hayretler içinde bırakan bir soğukkanlılıkla cinayeti tüm ayrıntılarıyla anlattı" dedi.

  SEVGİLİSİ KAÇMIŞ

  Polis, çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklanan Ereğli Lisesi son sınıf öğrencisi S.S’nin bilgisayarı ve özel eşyasını incelemeye alırken, giydiği tüm kıyafetlerinin siyah olması dikkat çekti. Buradan yola çıkan polis S.S’nin satanist bir grupla ilişkisinden şüphelenerek, soruşturmayı bu yönde derinleştirdi.

  S.S’nin erkek arkadaşı S.E, eve geldiğinde cesedi görünce kaçtığını öne sürdü. S.E. ifadesinde, "Eve önce ben gitmiştim. İçeri girdiğimde üzeri elbiselerle örtülü cesedi gördüm. Hemen evden kaçtım. Kısa süre sonra beni telefonla aradı. ’O gördüğün şişme bebekti’ dedi. Ben de inandım. Arabayla yeniden eve gelmemi söyledi. Tekrar eve gittim. Gördüğümün şişme bebek olduğuna inandığım için polise gitmedim" dedi./images/100/0x0/55eb62dcf018fbb8f8bdc58a

  TEK BAŞINA YAPAMAZ

  S.S’nin teyzesinin oğlu Selçuk Karabiber, cinayeti S.S’nin tek başına işlediğine inanmadıklarını söyledi. Öldürülen Emine Özdamar’ın güçlü kuvvetli bir kadın olduğunu belirten Karabiber, "Sağ elindeki ortopedik özür, çok ciddi bir şey değildi. Teyzem, S.S’yi tek başına altedebilirdi. Bu nedenle, cinayetin sadece S.S. tarafından işlendiğine inanmıyoruz. Mutlaka yardım eden biri yada birileri vardı" dedi.

  DUVARDAKİ MEKTUP

  S.S.’nin annesini öldürüp arkadaşlarına parti verdiği evin salonundaki bira şişeleri ile pasta, patates cipsi ve bisküvüler dikkat çekti. Evde, ayrıca hemen her odada kül tablaları sigara izmaritleriyle doluydu. S.S’nin annesini öldükten sonra taşıdığı odada ise yerdeki kan izleri görülüyor. S.S.’nin odasında ise duvarına astığı "Ölümsüzüm" başlıklı, imzasız bir mektupta yer alan "Burada çocukca korkularım tarafından bastırılmış halde bulunmaktan çok yoruldum. Ve eğer gitmek zorundaysan, hemen gitmeni dilerim. Çünkü varlığın hálá burada oyalanıyor ve beni yalnız bırakmayacak. Bu yaralar iyileşecek gibi görünmüyor. Bu acı fazla gerçek" satırları dikkati çekti.

  Size annemi öldürdüğümü söylesem ne yaparsınız

  EREĞLİ Lisesi son sınıf öğrencisi S.S. polisteki ifadesinde annesi Emine Özdamar’ı öldürdüğünü itiraf etti. S.S. ifadesinde cinayeti şöyle anlattı:

  "Annemle akşam saat 18.00 sıralarında tartıştık. Onu itince yatağın üzerine yüzüstü düştü. Ellerini ve ayaklarını çarşafla bağladım. Bağırmaması için çarşafla ağzını kapatmak isterken boğularak öldü. Üzerine elbiseleri örterek cesedi gizledim. Sonra arkadaşlarımı aradım. Annemin cebinden aldığım parayla, bakkala gidip bira ve kuruyemiş aldım. Arkadaşlarımla birlikte bira içip eğlendik. Ara sıra annemin akrabaları gelip annemi sordular. Onlar gelince ışıkları kapatıyordum. İçerideki arkadaşlarıma sessiz olmalarını söylüyordum. Gelenleri çeşitli yalanlarla atlatıp, eğlencemize devam ediyorduk. Arkadaşlarıma bir kaç kez, ’Size annemi öldürdüğümü söylesem ne yaparsınız’ dedim. Onlar da güldüler. Erkek arkadaşımı telefonla arayıp eve çağırırken arabayla gelmesini söylemiştim. Onlar da otomobille geldiler. Evde arkadaşlarımla bira içmeyi sürdürken polis geldi, annemi sordu, dışarıda olduğunu söyledim. Polisler gitti. Sonra saat 02.30 sıralarında polis gelip evde arama yaptı ve annemin cesetini buldu."
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı