Gündem Haberleri

  Anne karnındaki bebeğe kurşun

  Mustafa ÖZDABAK / İSTANBUL, (DHA)
  20.08.2009 - 21:07 | Son Güncelleme:

  İstanbul Sarıyer Ferahevler’de meydana gelen silahla yaralama olayında annesinin karnında kurşun yarası alan 8 aylık bebek ameliyatla alındı.

  İstanbul Sarıyer Ferahevler Mahallesinde meydana gelen olayda annesinin karnında henüz doğmasına bir ay bulunan bebek saldırganın kurşunuyla ayağından yaralandı. Olay sırasında karnından iki kurşun yarası alarak ağır yaralanan anne ameliyata alındığı sırada yapılan operasyonda bebek ayağındaki kurşun yarası ile birlikte dünyaya getirildi.

  KIZGIN KARDEŞ ABLASINA BAKAN HAMİLE BAKICIYI VURDU

  Akşam saatlerinde gerçekleşen olayda Almanya’dan emekli olan ve kanser hastası Ali Osman Özturan ile Alzheimer hastası eşi Emine Özturan’ın kardeşi İsmet Onay’ın iki yaşlıya bakan 38 yaşındaki Nilgun Oğuz’a sinirlenerek tabancasını ateşlemesiyle meydana geldi. Edenilen ilk bilgilere göre Almanya’dan emekli iki hasta çifte iki yıldır bakıcılık yapan Nilgun Oğuz ve kocası Yavuz Oğuz bebek beklemeye başlayınca memleketleri Denizli'den Nilgün Oğuz'un annesi Raziye Tosun’u bakıcılık yaptıkları eve çağırdılar. Yaşlı çift komşularının iddialarına göre sahibi oldukları evde bakıcı Oğuz çiftine bırakacaklardı. Anne Raziye Tosun'un gelmesiyle tartışmalar yaşanmaya başladı.

  Olayın yaşandığı evin yakınında oturan ve sık sık eve gelip hasta ablası Emine Özturan’ı ziyaret eden erkek kardeşi pazarlamacı İsmet Onay bir süre sonra bakıcı çiftin ve Denizli'den gelen annelerinin ablası ve eniştesine kötü davrandıkları hissine kapıldı. Bugün akşam saatlerinde bakıcı çift ile yeniden tartışan İsmet Onay evine koşup tabancasını aldı ve yaşlı çiftin evinin mutfağında 8 aylık hamile Nilgün Oğuz’a iki el ateş etti. Karnından ağır yaralanan Nilgun Oğuz yere yıkılırken, kocası Yavuz Oğuz olaya müdahale ederek saldırgan İsmet Onay’ı evin bir odasına kilitleyip polis çağırdı.

  Ağır yaralı kadın ambulansla SSK Okmeydanı hastanesine sevk edilerek yapılan operasyonla karnındaki bebek kurtarıldı. Doktorlar ayağından kurşun yarası alan ve sağlık durumu iyi olan bebeği İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk etti.

  Olaydan sonra polisler saldırgan İsmet Onay’ı gözaltına alıp Sarıyer Asayiş Şube Müdürlüğüne götürürken, hastanede ameliyatı süren anne Nilgün Oğuz’un durumunun ciddi olduğu öğrenildi.

  BEBEK AMELİYATA ALINDI

  İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedaviye alınan bebeğin yapılan muayenesinde, anne kanından çıkartılırken meydana geldiği sanılan yırtıkların kurşundan kaynaklandığı anlaşıldı. Kurşunun bebeğin bacağını sıyırdıktan sonra makatından girip daha sonra kolunu delerek çıktığı belirtildi. Bebek saat 22.30 sıralarında ameliyata alındı.

  BABA OLAY ANINI ANLATTI

  Bebeğin babası Yavuz Oğuz, olayın nedenini ve olay anını şöyle anlattı: “Eşim ve ben çiftin iki yıldır bakımını yapıyoruz. Eşime çok güvendikleri için vekaletlerini ona verdiler. Bütün işlerini biz yapıyorduk. Emine Öztorun'un kardeşi ise bizim çiftin evine el koyacağımızı düşünerek tehdit ediyordu. Tartışma da bu nedenle başladı. İsmet Onay ablasını vekaleti eşimden alması için tehdit etti. Kadına silah çekince eşim araya girdi. İki el ateş etti. Eşim yere yığılınca ben önce 112'yi daha sonra polisi aradım. İsmet Onay da kendini odaya kilitledi. Daha sonra eve gelen polise teslim oldu” dedi. Kızının ameliyat sırasında vucüdunda yırtıklar oluştuğunu söyleyen baba, “Kurşunun bacağını sıyırdığını söylediler. Ama yine de ameliyatla alındığı için hayati tehlikesi var. Eşim ve kızımın tekrar sağlığına kavuşması için beklemekten başka çarem yok” diye konuştu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı