Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anne ile oğlunu kesti, müebbete çarptırıldı

  Mehmet KAYMAK/ADANA, (DHA)
  04 Kasım 2009 - 16:06Son Güncelleme : 04 Kasım 2009 - 16:06

  ADANA’da, ayrı yaşadığı eşiyle barışmasına aracılık etmediği için kızdığı kayınbiraderinin eşi 34 yaşındaki Filiz Tintaş ile oğlu 10 yaşındaki Gökhan’ın boğazını bıçakla keserek öldürmekten yargılanan 43 yaşındaki şoför Ahmet Atalya Gerçek’e anneyi öldürmekten 25 yıl, çocuğu öldürmekten de ömür boyu hapis cezası verildi.

  Emek Mahallesi’nde Bizim Apartman’ın 9’uncu katında oturan Filiz Tintaş ile Necatibey İlköğretim Okulu öğrencisi oğlu Gökhan’ı 17 Nisan’da öldürdükten 6 gün sonra polise teslim olan Ahmet Atalya Gerçek’in Adana 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılanması tamamlandı. Mahkeme, 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Gerçek’e son sözünü sordu. Daha önceki ifadelerini tekrarladığını söyleyen Gerçek, “Pişmanım. Takdir yüce mahkemenin” dedi. Mahkeme, “Pişmanım” dediği için cezada indirim yaparak anne Filiz Tintaş’ı öldürmekten 25 yıl, oğlu Gökhan Tintaş’ı öldürmekten de müebbet hapis cezası verdi.

  Eşi ve oğlu öldürülen 37 yaşındaki Mehmet Tintaş katıldığı duruşmada sanığa, “2 masum insanı öldürdün. Sen de git cezaevinde kendini öldür” diye tepki gösterdi. Tintaş, eniştesi Gerçek’e maddi ve manevi yönden destek verdiğini, birbirlerine ‘kardeş’ diye hitap ettiklerini belirterek, “Aramızda hiç bir sorunumuz yoktu. Ablamla ayrı yaşıyorlardı. Kendisine, ‘önce çocuklarını kazan, sonra aranız düzelir’ dedim. Hatta bir keresinde kendisinin isteğiyle ablamla görüştürdüm. Alacakları karara da saygılı olduğumuzu söyledim” dedi.

  OLAY ANINI ANLATMIŞTI

  Ahmet Atalya Gerçek, tutuklandığı nöbetçi mahkemede yaptığı savunmada anne ve oğlu nasıl öldürdüğünü şöyle anlatmıştı:
  “Bir anlık olaydı, çok pişmanım. Eşim Naime ile tekrar barışmak için Filiz Tintaş ile görüşmek istedim. Kapıyı çaldım. Filiz kapıyı aralayıp beni görünce ne istediğimi sordu. Ben de Naime hakkında konuşmak istediğimi söyleyince içeri aldı. Naime’nin niye böyle yaptığını sorduğumda Filiz bana hakaret etti. Bu arada sesler üzerine Görkem kaldığı odadan dışarı çıkıp bizi gördü. Bir şey demeden tekrar odasına girdi. Filiz’in hakareti üzerine gözüm dönmüştü. Mutfakta gördüğüm bıçağı alıp salladım. Boynuna isabet etmişti. Yere kanlar içinde yığıldı. Bağırmak istiyordu. Ancak, hırıltı sesleri geliyordu. Daha sonra Görkem’in beni gördüğünü hatırladım. Görgü tanığı bırakmamak için odasına girdim. Görkem televizyon seyrediyordu. Beni görünce ayağa kalktı. Hiç konuşmadı. Görkem’e de bıçağı salladım. Bıçak boğazına isabet etmişti. Yere düştü.“

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı