Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Anne ile 5 aylık bebeği ölümden döndü

  Hasan BALCILAR/ KADİRLİ,(Osmaniye),(DHA)
  12 Ocak 2012 - 23:26Son Güncelleme : 12 Ocak 2012 - 23:26

  OSMANİYE’nin Kadirli ilçesinde gazeteci Burhan Demircioğlu, yüzme bilmediği halde drenaj kanalına uçan araçta bulunan anne ile 5 aylık bebeğini boğulmaktan kurtardı.

  Olay, saat 17.00 sıralarında Kadirli-Osmaniye Karayolunda meydana geldi. Gazeteci Burhan Demircioğlu 80 KG 933 plakalı otomobili ile seyir halinde iken karşı yönden gelen bir otomobilin drenaj kanalına uçtuğunu gördü. Demircioğlu, otomobilini durdurup yardım için kanala gitti. Aracın hızla sulara gömüldüğünü gören Demircioğlu, yüzme bilmemesine rağmen yaklaşık 2 metre derinlikteki kanala girip otomobili kullanan Sevim Gürlek ve 5 Aylık bebeği Behice’yi araçtan çıkardı. Bebeğin nefes almadığını fark eden Demircioğlu, minik Behice’ye suni tenefüs ve kalp masajı yaparak hayata döndürdü.

  Kadirli Devlet Hastanesi götürülüp, yeni doğan servisinde yoğun bakıma alınan 5 aylık Behice Gürlek’le ile yakından ilgilenen Başhekim Dr. Atıl Kalecik, "Bebek bilinçli müdahale ile hayata döndürülmüş" dedi. Kazadan sonra hastaneye kaldırılan ve sağlık durumu iyi olan anne Sevim Gürlek, "Otomobilin ön tarafı tamamen suya gömülmüştü. bir şeyde göremiyordum. Bebeğimi aradım, ama bulanık suda bir türlü göremedim. Tam o sırada bir kişi geldi. İsmini sonradan öğrendiğim Gazeteci Burhan Demircioğlu’na bebeğimin araçta olduğunu ve onu kurtarmasını söyledim. Allah razı olsun hemen kenardan suya girdi ve bebeğimi buldu. İkimizde canımızı Burhan beye borçluyuz. Çok teşekkür ederim" diye konuştu.

  "KİMSE YARDIM ETMEDİ"

  Anne ve 5 aylık bebeğini kurtaran gazeteci Demircioğlu, kazayı görenlerin olmasına rağmen kimsenin yardım etmediğini söyledi. Demircioğlu, "Aracın kanala uçtuğunu görünce hemen suya girdim. Sürücü koltuğundaki kadın ağlayarak ’bebeğim araçta onu kurtarın’ deyince suda bebeği aramaya başladım. Bu arada otomobilin içi su ile dolup, batmaya başlamıştı. Suya daldım ve bebeği aramaya başladım. Yaklaşık 30 saniye aradıktan sonra elime bebeğin kıyafeti takılınca tutup çıkardım. Otomobilin kapısı açılmayınca camı kırıp annesini de çıkardım. Bebek, nefes almıyordu suni teneffüs ile kalp masajı yaptım. Minik bebek ağlamaya başlayınca kendi aracımla hastaneye götürdüm" dedi.

  Yüzme bilmediği halde suya giren Demircioğlu, vatandaşların duyarsızlığı karşısında şaşkınlığını dile getirip, "Bu durum karşısında çok üzüldüm. Ben yüzme de bilmiyordum. Araçtan yardım aldım ve yüzme bilmediğim halde tutunarak da olsa suda bebek arayıp, başardım. Bir baba olarak orada o yavruyu öyle suda çaresiz bırakamazdım ve bırakmadım da" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı