Dünya Haberleri

DÜNYA

  Anne enkazda kaldım

  Hürriyet Haber
  31.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme: 31.01.2006 - 01:33

  Polonya’da 62 kişiye mezar olan sergi sarayında, enkaz altında kalan bir adam, sağ olduğunu annesini cep telefonuyla arayarak bildirdi. Talihli adam bir süre sonra da yine annesine kurtulduğunu müjdeledi.

  GEÇTİĞİMİZ Cumartesi Katoviçe Kenti’nde bulunan sergi sarayının damı karların ağırlığına dayanamayıp çöktükten sonra, enkaz altında mahsur kalan bazı insanlar sevdiklerini cep telefonlarıyla aradılar. Arayanlar çevrelerindeki donmuş cesetleri ve metal levhaların arasında nasıl sıkıştıklarını anlattı. Bunlardan bir kısmı yaşamını yitirirken, enkaz altından en son kurtarılanlardan biri 30 yaşındaki Tomek Michalski oldu.

  Kazanın ardından Michalski annesi Alicja’yı aradı ve her iki bacağı ile omzunun demirler arasına sıkıştığını anlattı. Yanıbaşındaki genç kadın ölmüştü. Kendisi de kapan gibi sıkıştıran buz gibi demirlerden kımıldayamıyordu. Telefon kapandıktan sonra Alicja endişe içinde beklerken, 5 saat sonra oğlundan yeni bir telefon aldı. Bu kez enkaz altından çıkarıldığını ve ambulansla hastaneye götürüldüğünü müjdeliyordu. 500 kadar kişinin bulunduğu sergi sarayında, 62 kişi ölmüş, 160 kişi yaralanmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı