Dünya Haberleri

  Anne Bush: Oğluma iyi davranın

  Hürriyet Haber
  19.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eski Başkan George Bush'un eşi Barbara, medyayı sertçe uyararak ABD Başkanı seçilen oğlu George W. Bush'a iyi davranılmasını istedi.

  Uzun bir süredir taraflı bulduğu için gazete ve dergi okumayı bırakan Barbara Bush, oğlunun seçilmesinin ‘‘oldukça heyecan verici’’ olduğunu söyledi. Barbara Bush, ‘‘yeniden gazeteleri ve dergileri okumaya başlamak istiyorum. Size bir uyarıda bulunmak istiyorum. Oğluma iyi ve adil davranın’’ dedi.

  GURURLU VE MUTLU BABA

  Eski Başkan Bush da, Florida'da 36 gün süren seçim çıkmazının son bulmasından çok mutluluk duyduğunu kaydetti. Baba Bush, ‘‘oğlumuzun bize verdiği gururu kalplerimizde hissediyourz’’ dedi. Bush, oğlunun önünde zor bir dönem ve güç bir yol bulunduğunu kabul ederek, ‘‘bunu o da biliyor. Ama, rakip partiye kucak açmakta benden daha iyi olacak’’ diye konuştu.

  Bush, oğlunun yakın çevresinde iyi bir ekibin yer aldığını ve kendisine gerek bulunmadığını söyledi. George Bush, ‘‘Beyaz Saray'ın üstündeki ağır bir el gibi onların tepesinde duramam. Moralleri bozulur’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı