"Niobe Aslı Temel" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Niobe Aslı Temel" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Niobe Aslı Temel

Anne-babanızın sorunları üzerinizde baskı

Rüyalarınızı yorumlamaya bugün de devam ediyorum. Sevgi ile kalın...

Niobe

Rumuz: AİLE

Evdeyim. Annem ve ben. Kardeşim yok gibi. Karanlık. Işıklar sönük. Annem her zamanki gibi babamla değil salonda yatacak. Ancak ben odamda değil annemin yanında salondayım. Babam yatak odasından bize doğru geliyor usul usul. Elinde koca bir satır. Gözlerinde de çok ürkütücü bir ifade. Hatta öyle ki gözleri insan gözü gibi değil de sanki özel bir kuvvetin ışığını yansıtan fokuslanmış birer boşluk. Amacı bizi öldürmek. Yüzünde de sinsi ve katil bir ifade var. Bu beni çok ürküttü.

YORUM:

Anne ve babanız arasında yaşanan ilişkide bazı olumsuzluklar gözlemliyor olmalısınız. Hatta özür dileyerek söyleyeceğim, sanırım aralarında bir gerginlik var. Ve bu olayda annenizin üzüntüsü ve babanızın öfkesi üzerinizde baskı yaratmış. Bu konuda annenizi korumak ya da desteklemek istiyorsunuz gibi duruyor. Bu görüntü aynı zamanda çocukluk döneminizde ailenizde yaşanan sizi çok etkileyen bir durumun şu günlerde rüyalarınıza yansıması olabileceği gibi; bir diğer yorumu da son günlerde üzerinizde hissettiğiniz otoriter bir davranışın üstünüzde bir baskı oluşturması ve sizin güven arayışınız olabilir.

Tuzaklara dikkat edin

Rumuz: OFİS

Aynı zamanda hem direktörüm hem de dayım olan yöneticimin odasının hemen yanında, aynı onun büyüklüğünde bir odaya yerleşmiştim. Çalışıyordum. Bu arada bana beklediğim birtakım paketler geldi. Kalkıp baktım. Hepsi örümcek ağı tutmuş, tozlanmış, eskiyip parçalanmış klasörler... Ben bunları ne yapacağım. Bunları istememiştim ki dedim ve canım çok sıkıldı. Bu arada yöneticimin diğer iki ürününün marka müdürleri olan iki bayan arkadaşım beraber bana doğru gelip, bu dosyalara ihtiyaçları olduğunu ve almak istediklerini söylediler. Ve benim anlamadığım bir şevkle o tozlu dosyaları almaya başladılar. Bense hálá bu pis parçalanmış dosyalarla ne yapacaklarını, insanın dokunmaya bile çekindiği ve beni bu kadar mutsuz eden dosyaları nasıl böyle kapışabildiklerini düşündüm.


YORUM:

Rüyanızda beklediğiniz paketlerin içinden çıkan toz, eski ve parçalanmış klasörler, beklentilerinizin karşılanmadığını gösteriyor. Rüyanızda gördüğünüz diğer iki bayan da bu olayda rol oynamış olabilir. Ancak gördüğünüz örümcek ağı, bu konunun üzerine gitmeniz ve bilinmeyen bir nokta bırakmamanız gerektiğinin bir işareti. Tuzaklara dikkat edin!

Bir olay sizi rahatsız etmiş

Rumuz: CAMİ

Rüyamda yedi yıldır beraber olduğum ve evlenmeyi planladığımız erkek arkadaşımlaydık. Geceydi ve biz bir caminin bahçesindeydik. Bir müddet dolaştıktan sonra bir masaya oturduk ve bir şeyler yemeye başladık. Ben başımı kaldırıp cami duvarlarına ve bahçeye bakıp birtanem burası cami, burada yemek yemek biraz tuhaf değil mi sence diye sordum. O da bana kırgın veya genel olarak canı bir şeylere çok sıkkınken yaptığı gibi ’boşver’ der gibi bir mimikle "Bir şey olmaz" dedi. Uyandığımda sabah ezanı okunuyordu. Ürktüm.


YORUM:

Rüyanız naif ve sevecen yapınızı, ilişkinizdeki güven ve aidiyet duygusunu vurguluyor. Ancak huzurlu, mutlu, yolunda giden bir ilişkiniz olduğu için ilişkinizde yaşadığınız ya da partnerinizin neden olduğu veya birlikte içinde yer aldığınız bir olay, davranış ya da cümle, ince birisi olmanız nedeniyle sizi rahatsız etmiş ve ’cami bahçesinde yenilen yemek’ sembolizasyonu ile kendini yansıtmış. Tedirgin olunacak bir durum yok.

RÜYA SEMBOLLERİ

SARMAŞIK

Rüyayı gören kişinin çevresinde ilişkide olmaktan hoşlanmamasına rağmen kurtulmakta zorlandığı kişiler olduğunu gösterir. Ya da tam tersi sadakat ve bağlılığı temsil eder. Anlamı, rüyayı gören kişinin rüya sırasında hissettiklerine göre düşünülmelidir. Geleneksel yorumunda sarmaşık, kişinin kimseden yardım beklemeden kendi işini kendisi yapması gerektiğine işaret eder.

PERUK

Kendini farklı gösterme arzusunu, sahte imajları ve gizli işleri sembolize eder. İlerlemiş yaşlardaki kişilerde kel kalma korkusunun işareti de olabilir.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI