Gündem Haberleri

  Annan: Karikatürlerin yayınlanmaya devam edilmesini anlayamıyorum

  (a.a.)
  09.02.2006 - 21:23 | Son Güncelleme:

  BM Genel Sekreteri Kofi Annan, gazetelerin İslam dünyasında rahatsızlık yaratan karikatürleri yayınlamaya devam etmesini anlamadığını söyledi.

  Annan gazetecilere yaptığı açıklamada, ifade özgürlüğünden yana olduğunu vurguladı ve karikatürlere verilen şiddet içeren tepkinin kabul edilemez olduğunu söyledi. Annan, “Bugün bu karikatürleri herhangi bir gazetenin neden yayınladığını anlamıyorum. Bu duyarsız, saldırgan ve kışkırtıcı bir tutum” dedi.

  Belli başlı pek çok gazetenin ve sorumlu yayın yönetmeninin bu karikatürleri yayınlamadığına dikkati çeken Annan, “Azınlıkta kalan bazı gazetelerin ve yayın yönetmenlerinin tavrından dolayı tüm basını suçlamamalıyız” diye konuştu.

  BM Genel Sekreteri, İran'ın nükleer programı konusunda da, Tahran'ın nükleer faaliyetlerini durdurmasını ve müzakerelerin devam etmesini istedi.

  Annan, zaten gergin olan durumu daha da gerginleştirecek adımlar atılmaması gerektiğini vurgulayarak, İran'ın, müzakerelerin sürmesine imkan tanımak için nükleer çalışmalarını dondurmaya devam edeceğini umduğunu söyledi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı