Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anlatabilen beri gelsin

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hasan YILMAER

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak isyan ediyorum: ‘‘Yetti artık, ben takımımın maçlarını TV'den izlemek istiyorum. Bu, vergisini veren bir vatandaş olarak benim hakkım...’’ Hiç kimse olayın, ‘‘Arap saçı’’na döndüğünü iddia etmesin. Konu, çözümü son derece basit bir noktaya gelmiştir.

Son merci olan Tahkim Kurulu kararını vermiş (Başkalarının durumu ayrı), Fenerbahçe'nin maçlarının anlaşma yapmış olduğu BİMAŞ kanallarından verilmesi gerektiğini bildiriştir.

Federasyon Başkanı da, ‘‘Son söz Tahkim Kurulu'nundur. O ne karar verirse o uygulanacaktır’’ demiştir.

Bunun da ötesinde Başbakan bile açık açık, ‘‘Vatandaşın maçları açık kanallardan izlemesi gerektiğini’’ söylemiştir.

Tüm bunların karşısında hala işi yokuşa sürmenin, eğer birtakım gizli hesaplar yoksa, hiçbir anlamı yoktur ve bu olumsuzluğu hiç kimse, özellikle Fenerbahçe taraftarına, anlatamaz.

Maçların günü ve saati belli olmuştur. Tek yapılacak iş, Federasyon'un verdiği sözün arkasında durup, ‘‘Maç nakil hakkı belgesi’’ni zaman geçirmeden kulübün anlaşmasını yaptığı kuruma vermesidir. Bunun dışındaki her laf laga lugadır ve hiçbir F.Bahçeli'yi tatmin etmez.

Sayın Abdullah Kiğılı önce başka türlü konuşup sonra çark ederek ya da birilerinden ürkerek Şenes Erzik'in yolundan gitmek istiyorsa kendi bilir.

Ancak bilmesi gereken bir başka husus da bu yolun sonunun çıkmaz olduğudur. Çünkü hiçbir F.Bahçeli, göz göre göre hakkının yedirilmesine müsaade etmez.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler