« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anlaşmasaydım evime dönecektim

Brezilyalı yıldız, sarı lacivertlilerle sözleşmesini uzattı, Aykut Kocaman, “Alex’in kalması hepimiz adına onur verici” dedi.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

İMZA TÖRENİNDEN FOTOĞRAFLAR - Süleyman Arat'ın objektifinden

FENERBAHÇE kaptanı Alex de Souza, kulübüyle sözleşmesini 2 yıl daha uzattı. Brezilyalı yıldız, Şükrü Saracoğlu Stadı’nda düzenlenen törenle sarı lacivertlilerle yeniden nikah tazeledi. Fenerbahçe’de 7. sezonunu geçiren Alex, Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın da katıldığı imza törenin ardından hocasına sarıldı.
Sıkıntı yaşamadım
Kocaman,  Alex’in Fenerbahçe’de kalmasının onur verici olduğunu ifade ederken, “Aykut Kocaman devrim yapmaktan vaz mı geçti” sorusunu ise “Devrim denen kavram Alex ile ilintiliyse yanlış bir şey. Esas olan teknik direktörlerin Alex ya da benzeri oyunculardan vazgeçmek ya da silmek değil, bu oyuncuların kapasitelerini artırmaktır” diye yanıtladı. Fenerbahçe’de devam edebilme fırsatı kendisine verildiği için teşekkür eden kaptan Alex ise yeni sözleşme için görüşmeler sırasında sıkıntı  çekmediklerini bildirdi ve şunları söyledi:
“Amacım bundan sonra da saha içi ve saha dışı mücadelemle, isteğimle, çalışmamla, takımıma, kulübüme yararlı olabilmek. Anlaşamasaydım, evime Coritiba’ya dönme kararı almıştım. Çok da belirsiz bir durum değildi. Çünkü kulübümle net bir şekilde görüşmeyi yapıp önceliğimin F.Bahçe olduğunu ifade etmiştim. Evime dönme hayalim her zaman var.”
Fenerbahçe ile yeniden anlaşmadan önce ailesinin durumunu da düşündüğünü  ifade eden Alex, “Onlara sunabileceğim imkanları düşündüm. Ancak beni tanıyanlar bilir ki, benim rahatlığım eşimin, çocuklarımın rahatlığından geçer. Onlar rahatsa ben de rahatımdır. İstanbul ve Türkiye’nin bize sunduğu imkanlar çok olumlu” diye konuştu.

Hocasıyla sarmaş dolaş oldu

İmza töreni sonrası hocasına sarılan Alex, “Aykut Hocamızla sıkıntılar yaşadığım, birbirimizi sevmediğimiz yönündeki dedikodular gerçekleri yansıtmıyor. Hocamla sıkıntımız yok” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz