« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Anlaşma Türkiye'ye kaldı

Formula 1 takımları, 2011'deki lastikler için bugün yapılan toplantıdan bir sonuca varamadı ve konu, Türkiye'de tekrar ele alınacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Formula 1 takımlarının patronları, Pirelli, Michelin ve Avon'un getirdiği teklifi bu sabah ayrıntılı olarak değerlendirdi ama kesin bir sonuca ulaşamadılar.

İnanılan o ki Pirelli, anlaşmanın şartları açısından ön planda tutuluyor. Bunun yanında Michelin de dikkat çekici görülüyor.

Formula 1 Takımları Birliği'nin kendi aralarında yapacağı görüşmelerin ardından Bernie Ecclestone ile de otutulup konuşulacak

Williams CEO'su Adam Parr, toplantıdan bir karar çıkmadığını doğruladı.

Parr: "Çok iyi ilerleme kaydediyoruz ama son kararı veremedik. Önümüzde bir kaç tane iyi teklif var ve her birinin de kendine göre artıları var. Bazı ayrıntılar da var ama yakın zamanda bir karara ulaşmalıyız"

Kararın ne kadar yakın olduğu sorusuna Parr: "Haftalar değil de günler diyebiliriz. Masada 2-3 teklif var ve ne yönde gideceğimiz konusunda karara yakınız"

Parr ayrıca takımların gelecek sene bir lastik savaşı istemediğini, çünkü maliyetlerin artacağını ifade etti.

Parr: "F1'deki kimse bunu istemiyor. (teklif verenlerden) biri, tek teradikçi olmama, açık bir mücadele olması gerektiği fikrine sahip, bu açık. Ama şu anda bir lastik savaşı arzusu veya potansiyeli yok"

"İş tamamen para ile ilfili, gösteri ile ilgili. Lastik savaşları olursa testleri arttırma üzerinde baskı artacak. Ayrıca bir lastik mücadelesi konusunda hata da yapmış olabilirsiniz. Eğer biri lastik avantajı ile tur başına 2 saniye kazanırsa onları bir daha göremezsiniz. Bu da spora zarar verir."


Bunları da Beğenebilirsiniz