Anketçi Göksel’in özel uçak sürprizi

Hürriyet Haber
05.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

BİR süre öncesine kadar ANAP lideri Mesut Yılmaz'a da danışmanlık yapan Verso'nun sahibi Erhan Göksel, Yılmaz'ın sık sık kullandığı 2.2 trilyonluk özel jet uçağını satın alıyor. Göksel, 8 kişilik özel jeti il özellikle ABD içinde uçmayı planlıyor.

ANAP lideri Mesut Yılmaz'a bir süre danışmanlık yapan Verso Araştırma'nın sahibi Erhan Göksel, uzun süre Yılmaz tarafından kullanılan özel jet uçağını satın alıyor. Piyasa değeri yaklaşık 3 milyon dolar (2.2 trilyon lira). Böylece, Mesut Yılmaz'ın, ANAP Genel Başkanı olmasından bu yana, yurtiçi ve yurtdışı seyahetlerinde kullandığı özel uçak, üçüncü kez el değiştiriyor.

İlk sahibi Yalçın Sünetçioğlu'nun oğlu Cesur'un adını taşıyan uçak, geçen yıl işadamı İlhan Karadeniz tarafından satın alınmıştı. Uçak, 16 Şubat'tan itibaren birkez daha el değiştirerek, Yılmaz'ın kovduğu eski danışmanı Erhan Göksel'in mülkiyetine geçecek.

Yılmaz Ailesi tarafından sık sık kullanıldığı için, ‘‘Yılmaz'ın uçağı’’ diye de bilinen 8 kişilik TC-COS Business Jet, İlhan Karadeniz'e geçtikten sonra önemli ölçüde yenilendi.

Yılmaz Ailesi'ne yakınlığı ile tanınan işadamı İlhan Karadeniz, uçağın motorunu, dış renklerini ve iç dekorasyonunu tamamen yeniledi. Karadeniz'e geçmesinden sonra da Yılmaz'ın sık sık kullandığı uçak, son olarak geçtiğimiz pazartesi günü Berna Hanım'ı Londra'ya götürdü.

DEVİR 16 ŞUBAT'TA

15 Şubat'ta Berna Hanım'ı Türkiye'ye geri getirmek üzere Londra'ya bir kez daha uçacak olan TC-COS, 16 Şubat'tan itibaren yeni sahibi Erhan Göksel'in olacak. Göksel'in Berna Hanım'ın bu seyahati nedeniyle, uçağı teslim alma tarihini geciktirdiği, ailesi ile birlikte tarifeli uçakla aynı gün yurtdışına çıktığı öğrenildi.

Göksel'in, satın aldığı uçağı, ağırlıklı olarak Amerika'daki iç seyahatlerinde kullanacağı belirtildi. ABD'de bazı firmalarla, siyasetçilere danışmanlık hizmeti veren Göksel'in, ABD içinde uçabilmesi için uçakta, gerekli düzenlemeleri yapmak üzere hazırlıklarını da tamamladığı öğrenildi.

Uçağın el değiştirmesi ile ilgili olarak, şimdiki sahibi İlhan Karadeniz, ‘‘Böyle birşey söyleyemem, henüz belli değil’’ derken, Erhan Göksel, ‘‘Elinizdeki bilgilerin yanlış olduğunu söyleyemem’’ dedi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı