Gündem Haberleri

  Anket bülbülleri

  Ali Can ZERAY - Mustafa BAĞDİKEN/EDİRNE-İZMİT, (DHA)
  21.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Edirne mitinginde terörü 1 yıl içinde bitiremezse başbakanken siyaseti bırakma sözü veren DP lideri Ağar, AKP, CHP ve MHP’yi "anket ve medya bülbülü" diye niteledi.

  DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Edirne Selimiye Meydanı’nda AKP, CHP ve MHP’yi ’anket ve medya bülbülü’ olarak değerlendirirken, "Onlar susuyor, milletin vicdanı konuşuyor" dedi. AKP’yi jet sosyete partisi diye niteleyen Ağar, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi ’erkek’ geçinip ’ürkek’ olmakla eleştirdi. Ağar şunları söyledi:

  AĞAR KORKUSU

  "Millete ip atıyorsun ama davul zurna ile askere gidenlerin şehit olmasını önlemek için bir şey yapmıyorsun. Terörü 1 yılda ülke gündeminden çıkarmazsam, başbakanken siyaseti bırakmaya söz veriyorum. Bu hükümeti kim meydana getirdi, piyasada olan genel başkanlar değil mi? Şimdi anketlerle olası bir CHP-MHP hükümeti gündeme getiriliyor. Bu anket bülbüllerinin MHP-CHP koalisyonunu çıkarmalarının sebebi ne? Karşılarında biz varız. Korku budur. Korku Ağar’dır. Köyü ve köylüyü seçimden seçime hatırlarlar, köy deyince Kadıköy’ü Bakırköy’ü bilirler. AKP sosyetenin gözdesi oldu, Allah herkese layığını versin. Onlar jet sosyetenin, biz milletin partisiyiz.

  Başbakan olunca ders olarak göstereceğim. Türkiye’nin müdafaası Bosna’dan başlar. Yozgat’tan Musul’a dedim anlayamadılar. Bosna’dan Basra Körfezi’ne, Kosova’dan Taşkent’e, Mezarı Şerif’e kadar anlayamadılar."

  YAPMIYOR, SATIYOR

  Ağar, İzmit’teki konuşmasında hükümetin özelleştirme adı altında güzelleştirme yaptığını söyledi. Ağar, Petkim’i örnek göstererek, "Sadece Aliağa’daki arazisi 2 milyar, yıllık cirosu 1 milyar dolar olan Petkim’i 2 milyar dolara sattılar. Seçime 15 gün kala sattılar. Allah’tan korkun. Allah’tan" diye konuştu.

  Trakya sıcağı

  DP Genel Başkanı Ağar, eşiyle birlikte geldiği Edirne’deki Selimiye Meydanı’nda büyük bir kalabalığa seslendi. Partililer ’Kiliseye akça, Kuran kursuna kelepçe’, ’Durmak yok satmaya devam’ pankartları taşıdı, ’Başbakan Ağar’ sloganları attı. Sıcaktan bunalanlar ise bayrak ve flamalarını güneşten korunmak için kullandı.

  Bayrak üzerinde namaz

  Mehmet Ağar cuma namazını Selimiye Camii’nde kıldı. Mitinge katılanların da gelmesiyle caminin içi tamamen doldu. Bunun üzerine Türk bayrakları ve DP flamalarını caminin avlusuna serenler bunların üzerlerinde namaz kıldı. Ağar karayolu ile Edirne’den ayrıldı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı