Gündem Haberleri

  Ankara'ya yürüyerek geldi, Rahşan Hanım'la görüşemedi

  Hürriyet Haber
  11.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eski DSP Tekirdağ İl Başkanı Mutlu Mert, haksız yere görevden alındığı iddiasıyla başlattığı ''Demokrasiye Saygı Yürüyüşü''nü, DSP Genel Merkezi önünde sona erdirdi.

  Beraberindeki grupla öğle saatlerinde DSP Genel Merkezi önüne gelen Mert, DSP Genel Başkan Yardımcısı Rahşan Ecevit'ten randevu talep etti. Randevu talebinin kabul edilmemesi üzerine basın açıklaması yapan Mert, 14 Kasım 2000 tarihinde saat 15.40'da İl Kongresi'nde İl Başkanı seçildiğini ve 13 dakika sonra görevden alındığını söyledi.

  Görevden alınmasını gerektiren hiçbir durumun olmadığını bildiren Mert, ''Tek amacımız demokratik solu Tekirdağ'da daha iyi temsil etmek olduğu için aday olduk ve kazandık. Seçme ve seçilme hakkımıza 13 dakika bile tahammül edilmemesinin gerekçesini anlayamıyoruz'' diye konuştu.

  Mert, ardından üstünde ''Demokratik Hakkımı İstiyorum'' yazılı yağmurluk ile beyaz bir karanfili DSP Genel Merkezi önüne bıraktı. Mert, ''Ancak DSP bayrağını bırakmıyorum'' dedi. Mutlu Mert, daha sonra beraberindekilerle birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı